На Чернігівщині понад 4 тисяч нових випадків захворювання на рак щорічно

wxgol4-lb2ywqdu5voy4cjbcnpfm2uvrqloj3or

4 лютого  міжнародна спільнота відзначає Всесвітній день боротьби проти раку. На жаль, вже протягом десятиліть онкологічні захворювання посідають  одне з перших місць за рівнем смертності громадян. Відтак причин появи онкологічних хвороб кілька. Серед них головні – це недотримання засад здорового способу життя, незадовільна екологічна ситуація, наявність хронічних захворювань, поважний вік тощо.

Відтак понад 4 тисячі нових випадків захворювання на рак щорічно та 8 тисяч онкологічних операцій протягом року – ці данні характеризують ступінь поширення злоякісних новоутворень на Чернігівщині. В нашому регіоні чоловіки частіше хворіють на рак легенів, підшлункової залози, кишківника, жінки – на рак молочної залози, органів статевої сфери. Хвороба не оминає і дітей – щорічно рак виявляють у понад 25 хлопчиків і дівчаток, що пов’язано із різного роду генетичними порушеннями.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігівській обласній лікарні відкрили нове життєво важливе відділення (Відео)

Втім, онкологи запевняють: у разі своєчасного звернення до спеціаліста рак можна виявити на ранніх стадіях, а відтак – застосувати лікування, яке здатне продовжити життя людини на довгі роки.

Тому щорічно лікарі КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» проводять акції, спрямовані саме на раннє виявлення таких захворювань. Зокрема, хірург-онколог центру Дмитро Цвир зауважує: щороку у жительок Чернігівщини виявляється до 500 випадків захворювань на рак молочної залози. А от  мамографічне обстеження можна вважати «золотим стандартом» виявлення цієї патології. Тому кожна жінка, старша за 40 років, повинна проходити мамографічне обстеження не менш, ніж раз на рік та з метою профілактики паралельно побувати на прийомі у лікаря-онколога.

Так у період з 1 по 5 лютого 2021 року у КНП «Чернігівський медичний центр сучасної онкології» проходитиме акція з мамографічного дослідження раку молочної залози. Участь в акції можна взяти лише за попереднім записом.

Для цього потрібно з понеділка, 1 лютого  з 08:00 і до 17:00 записатися на прийом за телефонами контактного центру – (0462) 679-400, (093) 1030808, (099) 1030808, (067)1030808. Вам повідомлять, коли і куди звертатися за консультацією та безкоштовним мамографічним обстеженням. Відтак лікарі центру запрошують всіх бажаючих взяти участь в акції.

Крім того, у Всесвітній день боротьби із раком на платформах соціальних мереж лікарі-онкологи проведуть онлайн-марафон по спілкуванню із громадянами щодо виявлення та лікування ракових недуг.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Прес-служба Управління охорони здоров’я

Чернігівської облдержадміністрації

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register