На Чернігівщині зупинено спробу незаконного відшкодування ПДВ на понад мільйон гривень

630_360_1463136222-3915

До уваги податкових аудиторів Головного управління ДПС у Чернігівській області потрапив суб’єкт господарювання, що займається виробництвом продуктів харчування та подальшою реалізацією цієї продукції за межі митної території України за нульовою ставкою ПДВ, при цьому отримує відшкодування ПДВ з бюджету України.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які податки наповнюють місцеві бюджети Чернігівщини

Підприємство заявляло, що купує сировину для виробництва готової продукції та перевозить її автомобільним транспортом у межах Чернігівської області від постачальника до складів, які знаходяться на території заводу-виробника.

Під час проведення документальної позапланової виїзної перевірки податківці встановили, що виписані постачальником на адресу заводу-виробника документи не підтверджують реальність проведення господарських операцій з придбання частини сировини та не відповідають визначенню первинного документа, як це регламентує Закон України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Насправді транспортні засоби не здійснювали рух від постачальника сировини до заводу-виробника та в зворотному напрямку.

Отже, при формуванні податкового кредиту з ПДВ підприємство здійснило оформлення первинних документів з постачання частини сировини, джерело походження якої не встановлено та, перевезення якої не здійснювалось. Підприємство-постачальник умисно формувало податкову вигоду для підприємства-виробника з метою ухилення останнім від сплати ПДВ та отримання бюджетного відшкодування з бюджету.

Наразі підприємству відмовлено в бюджетному відшкодуванні ПДВ з бюджету на 1,5 мільйона гривень.

Пресслужба Головного управління  ДПС у Чернігівській області 

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register