На скандал із дошкою зі Спаського собору відреагували в міністерстві

26169469_161611091139589_1723058777002057456_n

Чернігівські активісти отримали відповідь на інформаційний запит стосовно статусу меморіальної дошки, що донедавна висіла на Спаському соборі Чернігова.

У відповіді за підписом директора департаменту культури і туризму, національностей та релігій Олександра Левочка, зокрема, зазначається: «Меморіальна дошка не є витвором мистецтва, створена на низькому художньому рівні, до того ж зміст напису на ній виконував ідеологічні функції. Відповідно до наказу Міністерства культури України від 02.11.2009 «Про затвердження методичних рекомендацій» (додаток 2), вищеназвана пам’ятка історії місцевого значення не відповідає критерію автентичності і є такою, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України».

Нагадаємо, до того, як ідеологічну табличку «на честь прийняття присяги на вірність Росії жителями м. Чернігова 28 січня 1654 року» не обмалювали невідомі, вона безперешкодно висіла на історичній пам’ятці під носом у чиновників.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові невідомі обмалювали церкву

Розголос у ЗМІ та звернення активістів на гарячу урядову лінію зрушили питання зняття пропагандистської таблички з державного обліку. Відтак, питання щодо визнання вказаного об’єкта культурної спадщини є таким, що не підлягає занесенню до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (зняття з обліку). Зняття з обліку буде юридично оформлено наказом Міністерства культури України.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register