Німеччина допоможе Чернігову термомодернізувати пологовий

12068_1

Цього року в Чернігові стартує реалізація найбільшого за всі роки проекту з комплексної термомодернізації великої будівлі комунального закладу. Більше того, ці роботи відбудуться у співпраці з німецькими фахівцями та під їхнім повним технічним контролем. Об’єктом перетворень стане міський пологовий будинок.

Про це повідомляє прес-служба Чернігівської міськради.

Це споруда початку 1980-х років, яка налічує п’ять поверхів, має не зовсім просту конфігурацію і внутрішній опалюваний об’єм приміщень у майже 50 тис. м3. Щороку тільки на опалення тут витрачають до 4 млн грн.

Участь німецьких фахівців пов’язана з тим, що ця термомодернізація стане показовим пілотним проектом програми з технічної допомоги «Партнерство з модернізації: енергоефективність у лікарнях», що реалізується Німеччиною в Україні через Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ. На проведення робіт GIZ надає Чернігову грантові кошти в сумі 300 тис. євро за умові не меншого співфінансування з боку міста.

Чернігівська міська рада вже одержала перший транш на реалізацію цього проекту в розмірі 120 тис. євро. Торги на вибір проектанта вже проведені та розпочате проектування. Про це, а також про складові майбутньої комплексної термореновації Чернігівського пологового будинку прес-службі міської ради розповів заступник начальника міського управління капітального будівництва Олександр Макаров.

Проект передбачатиме утеплення горища та всіх стін негорючим матеріалом (базальтовою ватою), а також заміну в системі теплопостачання всіх трьох розподільчих елеваторних вузлів сучасними погодозалежними системами регулювання теплового потоку (ІТП).

“Також буде здійснюватися часткова заміна вікон. І тут у нефахівців можуть виникнути питання про якусь #зраду: навіщо це робити, якщо всі вікна вже металопластикові? У пологовому вікна міняли, починаючи з 2000 року. І серед них – а особливо серед тих, які встановлювали першими, – є такі, що вже не відповідають нинішнім нормам із збереження тепла. Скажімо, однокамерні. От їх і будуть міняти.

Спеціалісти обстежили, які відповідають нормам збереження тепла, а які – ні. Загалом мінятимуть відсотків 25 усіх вікон. Там, де можливо, якщо це не ті вікна, які міняли першими і які зовсім застарілі конструктивно, залишатимуть основу та змінюватимуть тільки склопакет. Проектант це передбачатиме”, – пояснює Олександр Макаров.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сосницька громада готує заявки на конкурс проектів ДФРР

Після утеплення стін пологовий одержить і нову кольорову гаму. Також передбачили оновлення зовнішнього освітлення корпусу. Виконання проекту заплановане на поточний рік, утім, можливо, що повністю роботи завершать на початку наступного. Якщо врахувати час, необхідний на проектування, то початку ремонтно-будівельних робіт можна очікувати в червні-липні.

“Жодного виселення чи незручностей для пацієнтів не буде: поверхів чи корпусів не перекриватимуть. У договорі з підрядником буде прописана умова, що всі роботи проводять у рамках працюючого закладу. Пологовий будинок весь час буде працювати без обмежень”, – зазначив Олександр Макаров.

У Чернігові це буде один із перших глобальних проектів, пов’язаний із повною комплексною термомодернізацією великої будівлі, відповідно до міжнародних стандартів і під контролем іноземних фахівців. Вони не тільки визначили завдання – їхній представник оцінюватиме якість усього: і матеріалів, і монтажу.12068_3

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register