«Оборудка століття»: що насправді відбувається доводка КП «Ліки України»

banda-e1550478096963

Вже майже рік тривають баталії довкола прихованої приватизації комунального підприємства «Ліки України». Нині ситуацію розбирають в судах і «автори» оборудки всіляко намагаються вийти сухими з води. Більше того, учасники оборудки сподіваються не лише уникнути покарання, а й довести свою темну справу до кінця – забрати у громади майновий комплекс і приватизувати за безцінь.

Цікаво, що в цій схемі замішані впливові на Чернігівщині люди. Вони всіляко затягують судовий процес і хапаються за всі соломинки порятунку.

«В період судових протистоянь наші опоненти всіляко намагалися тягнути час, адже розуміли, що насправді вони вчиняють небачене цинічне правопорушення. Вони прекрасно розуміють, що без рішення сесії не можна передавати в оренду комунальне майно. Це злочин. Нещодавно ми зіткнулися із серйозною проблемою. Мова йде про позицію Великої Палати Верховного Суду. За період розгляду справи в суді Велика Палата, в рамках взагалі іншої справи з іншого регіону, винесла правову позицію, згідно з якою депутати обласної ради не можуть позиватися до суду. Дана правова позиція тепер стала для всіх адміністративних судів. Маємо абсурдну ситуацію – простий громадянин не може подати до суду на учасників оборудки, оскільки нібито його особисті інтереси не зачіпаються, і депутатський корпус тепер також. Своєрідна колізія. Але це парадокс, адже учасники оборудки безпосередньо порушили права депутатів розпоряджатися майном громади виключно на сесіях ради шляхом голосування. Тільки сесія має право розпоряджатися майном громади, а не окремі ділки. Тому ми будемо домагатися перегляду у Великій Палаті справедливої позиції, щоб в окремих випадках депутати все ж могли бути позивачами та захищати спільні інтереси громади області. Це логічно і правильно», – зазначив адвокат Микола Торбєєв.

Новий голова ОДА Андрій Прокопенко оголосив війну корупції на Чернігівщині і справа з комунальним підприємством «Ліки України» не могла його не зацікавити. Нещодавно Андрій Прокопенко провів нараду з даного приводу із керівниками правоохоронних органів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова Чернігівської ОДА обіцяє розібратися з аферою довкола КП «Ліки України»

Журналісти ЧЕline провели власне журналістське розслідування, дослідили дані різноманітних реєстрів та аналітичних матеріалів.

Тому далі пропонуємо інформацію, яка правоохоронним органам точно може бути цікавою.

Йдеться про унікальний на теренах України «комунальний» випадок. Навесні минулого року начальник управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін проштовхнув дуже цікаву штуку. Тихенько без зайвого розголосу було змінено порядок передачі комунального майна в оренду.

Якщо коротко, то Андрій Бунін отримав імператорське одноосібне право (без публічного обговорення, без депутатів обласної ради, без голови обласної ради) самостійно розпоряджатися комунальним майном облради. Тобто в руках цього винахідливого пана опинилися всі облрадівські комунальні підприємства.

Фактично він може кому завгодно віддати в оренду будь-яке підприємство. І не просто може, а вже віддає. Розпочав приховану ймовірну приватизацію комунального майна Андрій Бунін із дуже ласого і соціально важливого шматка. 8 жовтня 2018 року він видає наказ «Про передачу в оренду цілісного майнового комплексу комунального підприємства «Ліки України» Чернігівської обласної ради».

1

А вже 11 лютого 2019 року з’являється Договір оренди №224 цілісного майнового комплексу підприємства. Згідно з цим договором, Андрій Бунін одноосібно (знову ж таки – без публічного обговорення, без сесії і депутатів) віддає весь майновий комплекс КП «Ліки України» на поталу дуже цікавій фірмі – ТОВ «Ліки України».

А зараз для розуміння деякі факти.

Майновий комплекс КП «Ліки України» оцінений у понад 140 мільйонів гривень. Це аптеки, лабораторії, житловий фонд, оборотні засоби тощо.

2

Щоб не різало слух, винахідливі орендарі зареєстрували однойменне товариство з обмеженою відповідальністю – ТОВ «Ліки України». Тобто ТОВ «Ліки України» взяло в оренду КП «Ліки України».

За даними аналітичної системи «YouControl», до переліку засновників ТОВ «Ліки України» (ЄДРПОУ 42502360) увійшли представники трудового колективу (58 % власності, 101 людина), дві приватні фірми ПП «ОССО» (10,5%) і ТОВ «СКАЙ-ЛАБ» (21%), і що найбільше цікаво – офшорна фірма «ФРІЛАЙН ІНВЕСТМЕНТ ЛТД» (10,5%).

3 4 5

Директор ТОВ «Ліки України» Ігор Назаренко (з числа трудового колективу) має аж 13,2% власності в новоспеченій фірмі. Важлива деталь, Ігор Назаренко також є діючим керівником КП «Ліки України».

7

За даними аналітичної системи «YouControl», Ігор Назаренко – бізнес-партнер відомих на Чернігівщині мільйонерів екс-голови ОДА Валерія Куліча та мера Чернігова Владислава Атрошенка. Всі вони разом є кінцевими бенефіціарними власниками сільськогосподарського підприємства «Нива-Плюс», що в Ічнянському районі.

8

9

Наступним «цікавим» членом трудового колективу є Лариса Степанівна Мартиненко, яка в ТОВ «Ліки України» отримала аж 5 % власності. Ця жінка є діючою заступницею директора комунального підприємства «Ліки України» обласної ради, тобто – заступниця вище згаданого Ігоря Назаренка (бізнес-партнера Валерія Куліча і Владислава Атрошенка).

Також цікаво, що ПП «ОССО» (входить до переліку засновників ТОВ «Ліки України») кілька років тому було причетне до фінансових махінацій на теренах Чернігівщини. Цей факт має щонайменше насторожувати в цьому випадку загадкової оренди.

10

І особлива увага прикута до згаданої офшорної фірми «ФРІЛАЙН ІНВЕСТМЕНТ ЛТД», що фігурує серед засновників ТОВ «Ліки України» (10,5% власності). Ця офшорна фірма також є засновником ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕГРІТЕК». А за даними аналітичної системи «YouControl», ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ «ЕГРІТЕК» входить до бізнесової групи «ЄВРОПА».

12

Таким чином, якщо проаналізувати відсотки власності, зв’язки і наведені вище схеми, то стає зрозуміло, що ТОВ «Ліки України» поділили між собою три групи впливу – три депутатські фракції Чернігівської обласної ради. Якщо додати відсотки власності засновників ТОВ «Ліки України» – пов’язаних між собою фірм та членів трудового колективу, то отримуємо беззаперечний факт – контрольний пакет акцій (понад 62 %) ТОВ «Ліки України» знаходиться в руках вже згаданих трьох депутатських фракцій.

Епічний епілог

Не треба бути Нострадамусом, щоб передбачити фінал (якщо вчасно не втрутяться правоохоронні органи) цієї «містичної» історії. Це схоже на дуже хитру схему замаскованої приватизації. Підприємство беруть в оренду «потрібні» фірми, з часом доводять до банкрутства і купують за копійки. Адже орендар має право першочергового викупу підприємства.

І це не єдиний сценарій. В даній ситуації «орендарі» можуть виробляти з своїм дітищем що завгодно. Через ТОВ «Ліки України» можна виводити кошти, вести вигідний бізнес, здавати приміщення в оренду іншим фірмам, провертати махінації з активами, майном та нерухомістю. Спектр «діяльності» насправді необмежений.

У комунальній власності Чернігівської обласної ради нині є чимало потужних ласих підприємств. Наприклад, КП «Діловий центр», КП «БТІ», КП «Чернігівоблагроліс». Цікаво, чи належать ці підприємства громаді зараз? Адже Андрій Бунін із командою міг уже давно віддати в «оренду» потрібним фірмам комунальне майно.

Очевидно, наміри серйозні, адже досі вирують пристрасті довкола КП «Чернігівоблагроліс». Це комунальне підприємство окремі ділки навідріз відмовилися передавати у власність громад і намагалися віддати в «оренду» за аналогічною схемою (ув’язати туди трудовий колектив і завести акціонерів). Тому доля КП «Діловий центр» і КП «БТІ» нині висить на волосинці, адже подальших функціонерів цих підприємств може таємно визначити одна людина – начальник управління комунального майна облради Андрій Бунін.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register