Платіжна дисципліна чернігівців стабільно висока

Завдяки оновленій програмі житлових субсидій рівень оплати комунальних послуг населенням України зберігається стабільно високим.

Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України.

Незначні коливання спостерігалися в останні три місяці минулого року, що обумовлено необґрунтовано розісланими платіжками за тепло. Уряд зобов’язав теплопостачальні організації їх перерахувати.

На думку міністра соціальної політики України Андрія Реви, сьогодні немає аргументованих підстав стверджувати, що в Україні за останній рік суттєво знизився рівень оплати комунальних послуг. Зокрема це підтверджують звітні дані ліцензіатів НКРЕКП.

За їхньою інформацією, рівень оплати населенням за надані комунальні послуги з централізованого опалення гарячого водопостачання за 2016 рік становить 93 %, що відповідає рівню оплати у 2014-2015 рр.

Міністр вкотре нагадав, що обов’язок постачальників комунальних послуг – відображати розмір субсидії чи переплату – зекономлену субсидію – у комунальних рахунках. «Ігнорувати» переплату та вимагати в людей оплачувати послуги в повному обсязі, шантажуючи «відключити опалення» чи «відрізати газ», у тепловиків чи газовиків немає прав.

«Якщо сім’я скористалася своїм законним правом і використала зекономлену в попередньому місяці субсидію у рахунок наступного комунального платежу, тобто скористалася так званою переплатою і не сплатила рахунок за опалення, водопостачання чи електроенергію, це не може трактуватися постачальниками послуг як заборгованість з оплати комунальних послуг і не є підставою для скасування допомоги», – зауважив Андрій Рева.

У той же час міністр соціальної політики наголосив: громадяни, яким призначено субсидію для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, зобов’язані щомісячно сплачувати вартість фактично спожитої послуги з урахуванням розміру призначеної субсидії, крім однієї єдиної умови – наявності на особовому рахунку переплати.

У разі, коли вартість фактично використаної послуги в конкретному місяці менша, ніж обов’язкова частка витрат на оплату цієї послуги, громадяни сплачують її фактичну вартість.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password