Суспільство

Пошкоджені приміщення Чернігівської політехніки планують відновити до 1 жовтня

Матеріально-технічна база Національного університету «Чернігівська політехніка» зазнала значних пошкоджень внаслідок активних бойових дій. За словами ректора вишу Олега Новомлинця, загальні втрати оцінили у близько 140 мільйонів гривень (йдеться про всі корпуси, гуртожитки, спортивні та оздоровчі бази).

Нині на території університету тривають активні відновлювальні роботи, адже заклад планує розпочати освітній процес 1 жовтня у відбудованих приміщеннях. У якому форматі — поки ще невідомо. Остаточне рішення ухвалюватиметься у другій половині вересня після опитування студентів та залежно від безпекової ситуації.

Основну увагу щодо відновлення зосередили на приміщеннях, що на вулиці Шевченка, а також гуртожитках. Так, у корпусах відремонтовано дах, частину аудиторій, встановлено низку вікон, відбудовано спортзалу, яка, до речі була зруйнована у березні прямим попаданням авіаційної бомби (зараз залишилися лише внутрішні роботи).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Відновлювальні роботи у медзакладах мають завершитися до початку опалювального періоду (Фото)

«Наразі вже витрачено близько 15 мільйонів гривень. Це кошти університету. Плануємо спрямувати ще 6 мільйонів, щоб підготуватися до початку освітнього процесу в Чернігівській політехніці. Паралельно з відновленням інфраструктури, ми вже другий місяць обладнуємо мережу захисних споруд. Вона складається з 11 укриттів в усіх навчальних корпусах і гуртожитках університету. Цього достатньо для того, щоб усі студенти та персонал мали змогу перебувати в нормальних умовах під час повітряної тривоги», — розповів Олег Новомлинець.

Щоб зекономити на роботах, на території університету облаштували спеціальну лабораторію з виготовлення металопластикових конструкцій, зокрема віконних. Її завідувач Віктор Каранда каже, що четверту частину із запланованого вже зробили. Обладнанням поділився Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, завдяки чому конструкції збирають півтора місяця.

Втім, економлять у Чернігівській політехніці не тільки на замовленні віконних блоків, а й на самій робочій силі: тут працюють як викладачі, так і студенти, виконуючи роботи різного роду. Не під силу були лише висотні (монтаж вікон та ремонт даху) — працювали підрядні організації.

«Наразі близько 70 співробітників, в тому числі науково-педагогічних працівників закладу, залучені до робіт по відновленню нашого університету. Небайдужі й студенти. Їхня кількість постійно змінюється, загалом це 20-30 осіб, які постійно перебувають на будівельних майданчиках» — зазначила начальник відділу пресцентру Чернігівської політехніки Наталія Конопля.

І викладачі, і студенти працюють із задоволенням, бо хочуть якомога швидше відбудувати, як вони кажуть, свій дім.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Департамент інформаційної діяльності та комунікацій
з громадськістю Чернігівської обласної військової адміністрації

Ще статті по темі

Back to top button