Продовження мисливського конфлікту у Сновську: позиція неугодного єгеря

thumb_147972_news_xl_crop[1]

Нещодавно ми писали про мисливський конфлікт, який трапився у Сновському районі. Мисливець, який звернувся до ЧЕline, розповів про випадок браконьєрства в місцевих лісах, причому на території, де полювання заборонене взагалі.

Мовляв, єгер Андрій Пресняков спіймав на своєму обході статусних мисливців, які підстрелили дику свиноматку. Через це між Пресняковим і його начальником Ігорем Мосею, очільником місцевого товариства мисливців, трапився конфлікт.

Після чого головний сновський мисливець поскаржився куди треба в Чернігові – і проти єгеря почали «цілеспрямовану» кампанію з прямими погрозами звільнення. Більше того, єгер дізнався що вже не працює, але не від свого безпосереднього керівника.

Коли готували перший матеріал, своїм поглядом на ситуацію поділився Сергій Горонович, директор мисливсько-рибальського підприємства при Чернігівській обласній організації УТМР. Казав, що є об’єктивним, що Ігор Мося після удару Андрія Преснякова отримав струс мозку, застреленої свині ніхто не бачив, бо єгер не вжив жодних заходів, аби правоохоронці зупинили автівку, в якій вивозили тварину із лісу.

Позицію Андрія Преснякова ми тоді не друкували, бо він відмовився говорити про конфлікт по телефону. Натомість пообіцяв розповісти про все в інтерв’ю журналістам ЧЕline, як кажуть, віч-на-віч.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лісовий блокбастер на Чернігівщині: браконьєр стріляв у лісівників.

Нещодавно пан Андрій приїжджав до Чернігова й озвучив свою позицію. Зробив це, бо вважає себе правим і бо йому нічого приховувати. Хоча, за його словами, ставати знову єгерем, якщо його навіть попросить керівництво, не хоче. Адже стосунки з нинішнім начальством, яке навіть не захотіло розібратися в суті справи, вважає безнадійно зіпсованими.

Сам Андрій і люди, які його добре знають, кажуть, що упродовж 8 років він не просто був хорошим єгерем, а жив цією справою. Вкладав у неї здоров’я, серце і душу. Носив на плечах, а потім і возив у ліс власне зерно, щоб підгодовувати тварин, робив для звірів поїлки, бувало, що й воду привозив. На території, за яку відповідав, збудував два лабази, де донедавна зберігав провіант і сіль для тварин. Влітку заготовляв сіно. Тобто робив усе, щоб лісові жителі і в спеку, і під час лютих морозів почувалися комфортно. До речі, жоден єгер-колега Преснякова подібних сховищ для провіанту не будував.

3

Але недавно Андрій отримав вказівку розібрати свої лабази і позабирати додому зерно. Мовляв, самі починатимуть усе з чистого аркуша. Уже колишній єгер вважає: все задля того, щоб виставити його в неприглядному світлі, начебто халатно ставився до своїх обов’язків.

2

Та повернімося до свині розбрату, через яку все й заварилось. Колишній єгер Андрій Пресняков (замість нього вже працює інша людина) розповів, що вранці 6 січня, в суботу, йому телефонували мисливці і запитували, чому в заказнику, де він робить обхід, чути стрілянину. Десь через півгодини єгер зі своїм 16-річним сином прибув до лісу. І одразу ж натрапив на три автівки – JEEP Cherokee, Mitsubishi з литовськими номерами та УАЗ. До речі, в одній автівці і лежала та сама застрелена дика свиноматка.

«Попросив у мисливців документи. А один із них підійшов до мене і сказав, що тут єгер Надточій і твій начальник. Мовляв, вони тут керують і у них є всі документи, і що тут відбувалась депопуляція», – сказав Андрій.

Єгер відпустив мисливців і разом із сином поїхав далі в ліс. Через 800 метрів зустрів Ігоря Мосю і двох єгерів Олександра Надточія та Олександра Росіка.

«Я привітався і запитав, що тут відбувається. Надточій відповів, що проводимо депопуляцію. Я поцікавився, чому нічого про це не знаю, адже обхід закріплений за мною. І тут Ігор Федорович занервував, мовляв, я начальник… Я попросив показати документи, відповіли, що в машині. Поступово розмова перейшла на підвищені тони.

Я винен, що дав волю емоціям. Але, клянуся: Ігоря Мосю не бив. Лише зняв із нього кашкета і кинув додолу. Єгері зразу ж на мене налетіли, через що син дуже перелякався. Я сів у автівку і ми з сином поїхали. А ось єгер Росік мені там погрожував, сказав: «Ти тут ляжеш». А начальник сказав, що вже завтра не працюватиму, бо договір не подовжимо», – розповів Пресняков.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжинським вбивцям лосів винесли вирок

Далі єгер виконував свої прямі обов’язки. Наповнив зерном годівниці, в солонці додав солі. За роботою і вечір настав.

З обіду суботи й до вівторка все начебто було добре, Пресняков працював в угіддях, аж поки не зателефонував Ігор Мося і попросив приїхати на зібрання.

«Зібралися директор із Чернігова Горонович, наш мисливствознавець і 4 єгері. Це не весь колектив. Нас 9 єгерів. Мося розповідав, який я поганий, дуже вдарив його по голові, що кашкет аж убік на 3 метри відлетів. Щоправда, Мося не заявляв у поліцію, що я начебто його побив. Казав, що у нього болить голова і цукровий діабет. Тож піде ляже в лікарню. Нарікав, що я – неадекватний, люди підтвердять, навіть зроблять так, що втрачу право на зброю», – зазначив колишній єгер.

На зборах вирішили звільнити Преснякова. Але, за його словами, голосування не було. І рук «за» ніхто не підіймав.

«Мося каже на мене: «Клади на стіл посвідчення і значок. І до побачення». Але в мене з собою їх не було, сказав, що привезу. І він ще додав: «Чекаю до вечора, якщо ввечері не зателефонуєш, я зроблю те, що казав. Мовляв, ляжу в лікарню.

Я не телефонував, бо вважаю, що правий. Натомість він дійсно ліг у медичний заклад.

Також мені телефонував Горонович і казав: «Якщо іще таке побачиш, телефонуй одразу мені і нікому не розповідай». Я дав згоду. І запитав: «Я іще працюю?». Він відповів, що ні, бо Мося побіг до начальника Чернігівської обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок і мені не подовжили договір на цей місяць.

Але ж я пропрацював 8 років! Як так? Захотіли і вигнали!», – зазначив Андрій Пресняков.

Біда колишнього єгеря в тому, що геть не розбирається в документах. Адже не пам’ятає, чи підписував новий договір у січні. Навіть ксерокопій попередніх угод немає.

6

«Наприкінці грудня підписував договори за три місяці, щоправда, за які – не пам’ятаю. Це мій великий мінус, що не приділяв належної уваги паперам. Я просто жив цим ділом», – сказав чоловік.

Наразі у справі запанувало затишшя. Ніхто не телефонує і нічого не каже.

«Образливо, що найбільше пропрацював і так викинули без жодних пояснень. Хочу лише, щоб мені розповіли, чому мені не подовжили угоду і яких своїх обов’язків я не виконував. Мене звинувачують, чому не звернувся до поліції. А чого мій начальник і ще 2 єгері, які там були, не зателефонували правоохоронцям. Потім вони казали, що нічого не чули і не бачили. Що вони робили на моєму обході, хтозна», – насамкінець розмови зауважив пан Андрій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Борзнянському лісгоспі знають, як збільшити популяцію лосів

Наскільки правомірно вчинило начальство Преснякова, ми поцікавилися в чернігівського юриста Олександра Постоя.

«Проблема полягає у тому, що ми не знаємо, як саме були оформлені трудові відносини єгеря Андрія Преснякова з його роботодавцями. Якщо це був трудовий договір (контракт), то, відповідно до чинного трудового законодавства, керівництво повинно було повідомити пана Андрія про звільнення заздалегідь та в обов’язковому порядку ознайомити з наказом під підпис. Якщо ж це правовідносини цивільно-правового характеру, то для роботодавця тут усе простіше. Якщо строк угоди про співпрацю закінчився, то керівництво Андрія Преснякова просто могло його не продовжити та й новий договір не укладати, і нічого протиправного в цьому випадку немає. Це відповідає положенням Цивільного кодексу України. Проте все одно треба відштовхуватись від умов укладеного договору. Пан Андрій може захистити своє право у суді, але за умови, що дійсно було порушення умов договору. На жаль, сказати щось більше, не бачачи самої угоди, дуже важко», – сказав юрист.

Натомість ЧЕline крапки в цій історії не ставить, будемо розбиратися в ній далі, допоки не дізнаємося усієї правди. Також ми відкриті для всіх сторін конфлікту, якщо хтось бажає висловити свою думку – чекаємо.

Ірина Осташко

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register