Протерміновані ліки та несправні вбиральні без защіпок: у Чернігівському військовому ліцеї порушують права дітей (Фото)
Команда Представництва Омбудсмана відвідала Чернігівський ліцей із посиленою військово-фізичною підготовкою та виявила низку неприйнятних порушень прав дітей.
Про це повідомляють на сторінці представництва у Фейсбуці.
Ліцей є загальноосвітнім навчальним закладом інтернатного типу, тут навчаються 305 дітей, із яких 209 цілодобово перебувають у закладі під час освітнього процесу.
Для ліцеїстів встановлено п’ятиденний навчальний тиждень. Від початку навчального року освітній процес організовано в очній формі.
Під час візиту моніторингова група зафіксувала неналежні умови проживання ліцеїстів, що грубо порушує їхні права.
У гуртожитках, у яких живуть діти, зафіксоване значне перенаселення. В одній кімнаті – дев’ятеро дітей, у деяких – ще більше. Однак має бути не більше як четверо дітей в одній кімнаті.
Крім цього, в закладі порушують право на приватність. Ліжка в спальних кімнатах стоять упритул одне до одного.
У гуртожитку юнаків такі меблі, як стільці й тумбочки для зберігання особистих речей, переважно застарілі й пошкоджені або взагалі відсутні.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Таємний світ Ялівщини: на території ландшафтного парку в Чернігові росте «вразлива» рослина (Фото)
На вікнах у гуртожитках відсутні ручки, що ускладнює провітрювання кімнат і створює загрозливу ситуацію в разі виникнення небезпеки.
Також виявлено невідповідність санітарно-гігієнічних умов: частина вбиралень несправна, а двері не замикаються.
В ізоляторі, де перебувають дівчата під час хвороби, не облаштовано окрему санітарно-гігієнічну кімнату, що змушує їх користуватися вбиральнею загального призначення.
Крім цього, моніторингова група зафіксувала факт потенційної загрози здоров’ю. В медчастині ліцею медикаменти протерміновані.
У харчоблоці продукти зберігають у холодильнику без врахування товарного сусідства.
У ліцеї недостатньо облаштовані укриття в умовах дії воєнного стану. Тут бракує запасів продуктів харчування тривалого зберігання та достатньої кількості питної води, що ставить під загрозу базові потреби дітей у разі тривалого перебування їх в укритті під час повітряних тривог.
У гуртожитку ліцею відсутній пожежний щит, а наявне обладнання не відповідає нормам, що ставить під загрозу життя дітей у разі пожежі.
Із 13 січня діти перейшли на дистанційну форму навчання. Причиною зміни форми навчання є проблеми з організацією харчування для ліцеїстів через зволікання з юридичним оформленням щодо передачі їдальні ліцею в оренду новому орендарю.
У закладі працює практичний психолог і соціальний працівник, вони надають консультативну підтримку й психологічний супровід вихованцям.
Наразі за результатами моніторингового візиту готується звіт із рекомендаціями для усунення виявлених порушень.
Фото зі сторінки Представництва Уповноваженого ВРУ з прав людини в Чернігівській області у Фейсбуці.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv