Суспільство

Пункти обігріву в Чернігові почнуть працювати при –10

У Чернігові в разі настання сильного похолодання працюватимуть стаціонарні пункти обігріву, де надаватиметься допомога людям, яким за різних обставин загрожує переохолодження.

Про перелік визначених місць і роботу пунктів обігріву розповів начальник із питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорій Годун.

Про це ЧЕline повідомили в Чернігівській міській раді.

Отже, пункти обігріву розпочнуть свою роботу, якщо середньодобова температура повітря буде знижена до мінус 10°С. Це визначено рішенням міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

Цілодобово прийматимуть громадян, які змерзли та потребують допомоги, у всіх міських лікарнях (приймальні відділення): проспект Миру, 44; вул. 1-го Травня, 168; вул. 1-го Травня, 170; вул. Текстильників, 36, у Центрі соціальної адаптації і реінтеграції безпритульних (вул. Святомиколаївська, 33) та у комунальному лікувально-профілактичному закладі «Чернігівський обласний центр радіаційного захисту та оздоровлення населення» (вул. Шевченка, 160).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Через хуртовину та мокрий сніг на Чернігівщині оголосили штормове попередження.

Крім того, у робочий час (з 8 до 17 години) допомога змерзлим надаватиметься в приміщеннях територіальних центрів соціального обслуговування Деснянської та Новозаводської районних у місті Чернігові рад (вул. Рокоссовського, 18, вул. Текстильників, 25).

Із настанням періоду низьких температур повітря керівники цих установ у визначених місцях встановлять позначки «Пункт обігріву» та організують такі послуги. Усім, хто звернеться по допомогу, надаватиметься тимчасовий прихисток, ковдра, гарячий чай та інша допомога, відповідно до потреб. У лікарнях черговий лікар буде обов’язково сповіщений про те, що до пункту прийшла людина, яка змерзла та потребує медичного огляду, – зазначив Григорій Годун.

Начальник міського відділу з питань надзвичайних ситуацій і цивільного захисту населення також повідомив, що цього року приміщення комунальних підприємств (ЖЕКів) та підрозділів Державної служби з надзвичайних ситуацій міста (пожежних частин) офіційними пунктами обігріву не будуть. Але в разі потреби працівники підрозділів ДСНС завжди допоможуть у рамках своїх службових обов’язків.

Вивчивши досвід інших міст, було прийнято рішення не залучати приміщення ЖЕКів, оскільки вони працюють тільки до 17-ї години. Протягом цього часу люди і так можуть безперешкодно заходити та грітися в будь-яких приміщеннях: кафе, вокзал, магазини тощо. На території міста також не будуть встановлювати спеціальні великі намети.

Наприклад, такий, що в попередні роки встановлювався біля Березового гаю в районі вул. Пухова.

«Великі намети доречно встановлювати на великих трасах. Якщо хтось їде в автомобілі і сталася якась непередбачувана ситуація, то працівники ДСНС зобов’язані доставити до найближчого намету кожного, хто цього потребуватиме, й обігріти людей. А в Чернігові достатньо інших будівель, щоб обійтися без наметів», – сказав Григорій Годун.

Він також нагадав, що 19 січня, на Водохреща, очікується велика кількість чернігівців, які прийдуть на берег Десни для традиційного занурення в освячену воду. Цього дня для безпеки громадян на березі річки в двох місцях – біля міського пляжу «Золотий берег» та за пішохідним мостом – чергуватимуть рятувальники та водолази міського підрозділу ДСНС, а також працюватимуть пункти обігріву та польова кухня. Всього буде задіяно близько 20 осіб. Спеціалісти також обов’язково перевірять на наявність небезпечних предметів дно річки в місцях масових занурень на Водохреще. На березі також чергуватимуть машини «швидкої допомоги».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Водохресне купання: як чернігівці ставляться до занурення в ополонку.

Ще статті по темі

Back to top button