Водохресне купання: як чернігівці ставляться до занурення в ополонку (Відео)
Завершальним святом різдвяно-новорічного періоду є Водохреща, або Йордан. Його відзначають 19 січня кожного року. Цього дня віряни дотримуються традицій, більшість із них пов’язана з водою. Її освячують у церкві та в річках і озерах – у них вирубують ополонки, куди священики опускають хрест.
Багато християн мають бажання зануритися в ополонку та вірять, що це сприяє зміцненню здоров’я і навіть лікує від недуг. Чернігівці розповіли своє ставлення до водохресного купання.
— Сам купатися не буду, але це свято поважаю.
— Знайомі пробували, навіть намагались таким чином підлікувати щитоподібну залозу. Казали, якщо покупатися, то це дасть позитивний ефект. Сама ні, поки що не ризикую. Хоча колись давно я купалась і у жовтні, але до Водохреща не дійшла.
— Раніше не купалася, а от діти купаються. І дуже задоволені, вони так оздоровлюються. А мені в такому віці вже страшно на це все дивитися.
— Позитивно, був такий досвід купання. Кожного року купаюсь в ополонці. І цього року також планую обов’язково. Тому що на Водохреща ніколи не захворієш і здоров’я добре буде.
— Я пару років тому купався, потім отримав невелику алергію. Тобто я вважаю, що організм повинен бути підготовлений. А якщо не підготуватися, то це просто стрес. А те, що люди туди приходять у стані алкогольного та наркотичного сп’яніння, то це ганебно. Люди не розуміють суті цього свята.
— Чесно кажучи, в мене здоров’я не таке, щоб купатися у холодній воді. Але в принципі ставлюся нормально.
— Відмінно, кожного року купаємося. Мій чоловік моржує. Навіть собаку привчили, тому для нас це традиція велика.
— Я зимовий рибалка, тому трошки купався зимою, щоправда, не на Водохреща. Це, звісно, вже для тих людей, які підготувалися. Тому що, якщо просто взяти мене і викупати, то здоров’я від цього ніяк не побільшає.
Журналіст Марина Шолох
Оператор Дмитро Дриганов