Рада підтримала в першому читанні закон про протидію булінгу
Верховна Рада 2 жовтня прийняла в першому читанні законопроект №8584, який визначає поняття «булінг» і вводить за нього адміністративну відповідальність.
За проект проголосували з другого разу — 235 депутатів, спершу за нього проголосували 202 депутати.
Проект закону визначає «булінг», як «моральне, або фізичне насильство, агресія, у будь-якій формі, або будь-які інші дії, вчинені з метою викликати страх, тривогу, підпорядкувати особу своїм інтересам, що мають ознаки свідомого жорстокого ставлення».
Законопроект передбачає штраф за булінг та за приховування працівниками навчальних закладів випадків знущань у розмірі від 20 до 200 неоподаткованих мінімумів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Голодні ігри» по-чернігівськи: психологічний аналіз підліткової банди
Також проект пропонує зобов’язати навчальні заклади викладати у відкритий доступ правила поведінки та інструкції щодо протидії знущань та подання скарг на випадки булінгу.
Освітній омбудсмен матиме право отримувати і перевіряти інформацію, статистику за заявами про випадки булінгу та відповідну реакцію з боку навчальних закладів.
У пояснювальній записці законотворці з посиланням на опитування Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) вказують, що із булінгом у колі однолітків в Україні стикалися близько 67% дітей. Окрім цього, за даними опитувань, чверть українських школярів вважають себе жертвами булінгу. 40% школярів, що зіткнулися зі знущаннями в колах однолітків, не розповідають про випадки цькування батькам, а 44% ніяк не протидіють булінгу через острах теж стати жертвою знущань.
Нагадаємо, у серпні 2018 міністерство юстиції України розпочало інформаційну кампанію #СтопБулінг, орієнтовану на дітей та їх батьків.
У 2017 році в українських школах було близько 109 тисяч звернень до психологів з приводу цькування. До психологів з цим зверталися як самі учні, так і батьки зі вчителями.
За даними організації «STUDENA», 63,9% вчителів стикалися із цькуванням дітей у своєму класі.
Джерело: Громадське