«Це радянський пережиток»: чернігівці в очікуванні переведення годинників
Невдовзі Чернігівщину та всю Україну чекає традиційне переведення годинників із літнього на зимовий час, тобто на годину назад. Це «дійство», запроваджене ще за радянських часів, у незалежній Україні було неодноразово розкритиковане і щорічно опиняється в центрі новин про необхідність скасування переведення стрілок годинників. Але традиція залишається. І ось як про неї відгукуються жителі Чернігівщини.
Ірина Оседач: «Вважаю, що це не потрібно, і тільки з однієї причини: потім важко знову переходити на літній. Дуже складно для організму перелаштуватися».
Сергій Гарус: «Я вважаю, що це радянський пережиток. Можливо, колись, коли була планова економіка, коли працювало багато заводів і фабрик, якийсь економічний зиск із цього був. На сьогодні, окрім незручностей, на мою думку, перехід на зимовий і літній час нічого не дає».
Олег Головатенко: «Не вважаю нинішній «зимовий час» корисним. Що таке зимовий час? Це натягування ночі на день, коли взимку вже після 16-ї години настають сутінки.
Кому це потрібно? Кажуть, так легше взимку вставати дітям до школи. Сумнівний аргумент. Переведення стрілок може бути виправданим, якщо до них додати одну «декретну» годину, як це було у 1980-х роках минулого століття. Тоді влітку діти до 22-ї могли гуляти у дворі в футбол, а взимку темнішало на годину пізніше, ніж із нинішнім переведенням стрілок.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Витівки диявола», або Каламбур у головах: чи забороняє релігія ID-паспорти та ідентифікаційні коди (Відео)
Гірше за нинішній «зимовий час» може бути тільки варіант залишитися на цьому зимовому часі. Тоді влітку сонце сходитиме о 3:30. На роботу логічно виходити о 6-й ранку, обідати о 12-й, о 16-й повертатися з роботи, а лягати спати за астрономічним зимовим часом треба о 20-й вечора. Бо 00:00 – це астрономічна північ. Оскільки сон здорової людини повинен становити вісім годин, то «за Сонцем» – це 4 години до опівночі та 4 години після. Інакше збиті біоритми – й усі хвороби сучасного світу. Резюме: додати «декретну» годину і переходити взимку на зимовий час, або цілий рік залишатися на літньому часі. Тому, який зараз».
Руслана Яковлева: «Я проти переходу на зимовий час. Для організму це стрес. І хоча через 2-3 дні людина вже пристосовується, вважаю, що такі «жертви» ні до чого. Зрозуміло, що перехід на зимовий час обумовлений економічними показниками – економія електрики і т.д. Але для організму людини це погано».
Сергій Трегубенко: «Добовий годинник мене мало турбує. А от щодо цивілізаційного маю побажання до влади, щоб вона почала працювати в загальносвітовому напрямі – на розвиток суспільства і демократичної державності, а не в зворотному – на популізм і суспільне невігластво».
Володимир Онищук: «Вважаю, це вже радше традиція і мало хто думає про користь чи шкоду. Просто багатьом подобається, що довше спати».
Ірина Шмарова: «Від переходу на зимовий час я маю відчуття, що втрачаю цілу годину світового дня. День природно поступово скорочується, а з переведенням стрілок нібито відбувається раптовий стрибок у пітьму».
Юлія Ігнатенко: «Для мене переведення годинника не має значення, я його практично не відчуваю. Але якби скасували ці щорічні переходи туди й назад, я була б не проти, бо іноді трапляються курйозні ситуації через плутанину з часом. Та й знаю багатьох людей, яким фізично важко адаптуватися до переходу, тому краще, якби його не було».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv