Суспільство

У Чернігові на лінійному прискорювачі проліковано першого пацієнта

Днями у новому радіологічному корпусі обласного онкологічного диспансеру на лінійному прискорювачі «Elekta» проліковано першого пацієнта. Це жінка із складною паталогією. Нині вона почуває себе нормально, за три сеанси не відбулося жодних побічних ефектів. Усього ж призначено 10 сеансів. Тривалість однієї процедури — 2 хвилини. На вихідні пацієнтку відпустили додому, потім лікування продовжиться. Після двох тижнів по закінченню сеансів їй знову зроблять комп’ютерну томограму.

Про це повідомляють у департаменті інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

На сьогодні за допомогою нового обладнання вже лікується четверо осіб. У планах — мінімум 50 в день. Пацієнти для лікування відібрані зі складною паталогією незалежно від соціального стану.

Нагадаємо, на Чернігівщині реалізовано найбільший проект у системі охорони здоров’я за останні часи: в окремому новозбудованому корпусі онкодиспансеру запрацював лінійний прискорювач. Завдяки цьому жителі області безкоштовно отримуватимуть сучасне лікування на рівні світових стандартів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Лінійний прискорювач обіцяють запустити за три тижні

Валерій Зуб, головний лікар обласного онкодиспансеру: «Щорічно дистанційного гамма-терапевтичного лікування потребує близько двох тисяч пацієнтів обласного онкодиспансеру. Є такий задум, щоб лінійний прискорювач працював цілодобово. Він на це і розрахований. Наразі ведеться робота щодо вдосконалення роботи апарату, тобто встановлення додаткових систем. Усе відбувається планово. Апаратура не підводить».

Також Валерій Зуб пояснив суть процедури лікування: на комп’ютерному томографі визначають пухлину, після чого формується поле опромінення. Фізики розраховують, як найкраще проходитиме промінь, не пошкоджуючи при цьому важливих органів. Аби не відбулося зрушень навіть на декілька міліметрів, для пацієнта застосовують спеціальні маски (для голови, шиї, грудної клітини, черевної порожнини тощо). Під дією температури маска розтягується, повторюючи чіткі обриси контурів тіла, потім фіксується, щоб людина залишалася нерухомою.

Процес складний. Підключити та ввести в дію прискорювач допомагали фахівці з Великобританії та міста Дніпро. Вони працюють разом з лікарями відділення променевої терапії обласного онкодиспансеру. Загалом план навчання із залученням закордонних експертів розрахований на місяць. Уже завтра на тиждень приїде колега із Мінська, потім знову з Великобританії, можливо, з Португалії.

Стенлі Мускат, експерт з Великобританії: «Робота команди була досить напруженою. Адже, насамперед, потрібно змінювати спосіб мислення. Втім, перший крок вдався добре. Ми почали з досить простих методик. По мірі укомплектування апарату вони ускладнюватимуться. У процесі навчання лікарі ставили слушні доречні запитання. Маю надію, що відвідаю заклад ще раз, аби поділитися власним досвідом».

Ще статті по темі

Back to top button