У Чернігові саджають дерева під снігом (Фото)

2

Чернігівка Ірина Синельник у соцмережі Facebook написала тривожний пост і виклала фотографії.

«Вранці в мікрорайоні Масани жінки з комунального підприємства активно готували ґрунт для висаджування дерев (мабуть, морозостійких). Чесно кажучи, не траплялося бачити, аби дерева саджали взимку. Найчастіше вдома в моєму рідному селі це робили навесні або ранньої осені. На запитання, чи можливо, щоб саджанці прийнялися, мене запевнили, що там висаджують із землею – вони “запаковані”. Що саме за дерева – не уточнили. То що, цвістиме на Масанах місто-сад!?», – йдеться в пості.

Під публікацією вже розгорілась жвава дискусія. Думки з цього приводу чернігівці продовжують висловлювати донині.

Натомість ЧЕline вирішив з’ясувати думку чернігівських екологів.

Юрій Карпенко, завідувач кафедри екології охорони природи Національного університету «Чернігівський колегіум» пояснив, що комунальники, які саджають дерева в цей час, чинять правильно.

«Відповідно до сучасних технологій, дерева можна сажати впродовж усього року, допоки вдасться викопати яму. Щоправда, коренева система саджанця має бути із землею. Практика показує, що такий спосіб дає високий коефіцієнт приживлення насаджень. До того ж, осінній період саджання дерев більш сприятливий. Адже деревце зимуватиме в природно-кліматичних умовах місцевості, де буде рости. І до весни ґрунт довкола саджанця ущільниться, що добре для рослини. Навесні дерева також саджають, але в цей час ґрунт доволі швидко висихає і брунькам на саджанцях часто не вистачає вологи, через що деревце може загинути», – пояснив фахівець.

Ірина Осташко

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register