Суспільство

У Чернігові відбулося покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної Сотні (Фото)

В Україні 14 березня відзначається День українського добровольця. З цієї нагоди в Чернігові відбулося покладання квітів до меморіальних стел загиблим учасникам АТО/ООС та Героям Небесної Сотні. Участь у ньому взяли військові та цивільні: ветерани і нинішні захисники України, волонтери, представники влади, громадськість.

День українського добровольця встановлений 17 січня 2017 року Верховною Радою України з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, сприяння дальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, посиленню суспільної уваги та турботи до учасників добровольчих формувань та на підтримку ініціативи громадськості.

Ця дата вибрана не випадково: саме 14 березня 2014 року прямо з Майдану перші добровольці відправилися на тренувальну базу в Нових Петрівцях, що під Києвом. Внесок першої хвилі добровольців важко переоцінити, адже на першому етапі війни Україна зіткнулася з тим, що далеко не всі професійні військові були готові захищати свою державу. Добровольчі батальйони дали змогу провести мобілізацію і підготувати професійну заміну добробатам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Сьогодні відзначають День українського добровольця

Так розпочався бойовий шлях Першого добровольчого батальйону, з якого згодом був сформований Перший батальйон оперативного призначення резервістів імені Героя України генерала Сергія Кульчицького. Серед перших бійців батальйону були і наші земляки — добровольці з м. Чернігова:  учасник Революції Гідності, учасник бойових дій в зоні антитерористичної операції та операції об’єднаних сил, нині військовослужбовець Збройних сил України, старший солдат Ігор Сергусь та його друг — солдат Іван Кононович, який загинув на бойовому чергуванні у жовтні 2014 року.

Багато пішло добровольцями за покликом серця на захист України і представників Чернігівщини. На сьогодні, коли ще триває війна з російським агресором і частина даних засекречена або чекає на дослідження, можна лише дуже приблизно і далеко не повно окреслити чернігівський вимір початків українського добровольчого руху навесні-влітку 2014 року.

Участь у добровольчих формуваннях, які формувалися незалежно від державних органів:

«Правий сектор» та ОУН: до 70 бійців,

батальйон «Азов»: 10 — 15 бійців,

Батальйон «Айдар»: до 5бійців,

Інші формування: до 20 бійців.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Ніжині вшанували пам’ять українських добровольців

Участь у добровольчих формуваннях, які створювалися структурами держави:

13-й батальйон територіальної оборони «Чернігів-1» та 41-й батальйон територіальної оборони«Чернігів-2» (перша хвиля) – разом до 600 бійців,

Добровольчий батальйон патрульної служби міліції особливого призначення «Чернігів» — 200 бійців.

Добровольці з березня 2014 року йшли воювати за Україну і через військкомати в Збройні Сили України та всі інші силові структури. Про їхню чисельність казати ще рано. Йде війна…

Українське суспільство пишається всіма своїми героями, добровольцями-захисниками, чия висока громадянська мужність, відданість Україні віднині закарбовані в наших серцях навічно.

За проявлену мужність та відданість військовій присязі наші герої-добровольці відзначені високими державними нагородами, відзнаками Президента України, орденами «За мужність»,«Богдана Хмельницького», «Золота Зірка» з присвоєнням звання «Герой України», а також недержавними нагородами – орденами «Лицарський хрест добровольця» та «Народний Герой України».

Сто вісімдесят шість загиблих  – стільки життів наших земляків забрали події Революції Гідності та російсько-українська війна на Сході України.

Учасники Зібрання вшанували пам’ять усіх, хто загинув під час Революції Гідності та при виконанні військового обов’язку у відбитті російської агресії в зоні антитерористичної операції та операції об’єднаних сил в Луганській та Донецькій областях України, хвилиною мовчання, та разом поклали квіти до пам’ятних стел загиблим героям.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button