У садочках і школах Чернігова розпочався сезон масових отруєнь

dsc01201

Здоров’я дітей для керівництва освіти Чернігова взагалі не стоїть на порядку денному пріоритетів у власній діяльності. Традиційно в дошкільних і середніх навчальних закладах віднедавна розпочався сезон фарбувань малих дитячих архітектурних форм, лавок і металевих огорож. Це в свою чергу призводить до того, що протягом тижня в межах оновлених майданчиків зберігається стійкий запах фарби, який із часом слабшає, але повністю довго не зникає, отруюючи дітлахів.

Керівник управління освіти Василь Білогура нещодавно розписався у власній управлінській недолугості, коли роками за його бездіяльності діти труїлися немолочними продуктами, які видавали за молочні. Тепер Білогура ігнорує іншу проблему – що найменші мешканці міста постійно вдихають надзвичайно шкідливі випари фарби.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Метаморфози по-чернігівськи: як освітянин Білогура через два роки викрив «молочну мафію»

Так, батьки з дитячого садочка № 34 (біля залізничного вокзалу), де оновлення проводили близько тижня тому, розповідали, що їхні діти приходили додому із заплямленим фарбою одягом, а хімічний запах і досі відчувається на дитячому майданчику. До того ж фарбували все поверх старих, ще десятилітніх рештків фарби й іржі, тож про естетичний вигляд можна говорити лише з відстані 20 і більше метрів.

Наступне звернення про «корисну фарбу» – батьки зі школи № 35 скаржаться, що їхня дитина, яка страждає на бронхіальну астму з алергічним компонентом, щорічно потерпає через застосування «екофарби» від управління освіти.

Як завжди до Василя Білогури чи його заступниці Віри Казимир додзвонитися не вдалося. Пообіцяв розібратися в ситуації заступник міського голови Олександр Ломако, хоча й зазначив, що це не його зона відповідальності.

Освітянські керманичі в Чернігові фактично за особистої бездіяльності підривають здоров’я тисячам найменших чернігівців, прикриваючись виконанням норм, постійною практикою, браком коштів і тому подібним. Але роками залишається найголовніший факт – діти дихають отрутою від фарби.

До речі, в міських дитячих садочках (при фарбуванні на вулиці), скоріш за все, використовується фарба, закуплена ще минулого року управлінням економічного розвитку – Емаль ПФ 266. А емалеві фарби характеризуються високою токсичністю, мають шкідливий вплив на дихальну, шлунково-кишкову систему, спричинюють хронічні і гострі токсикози. Підірване в дитинстві здоров’я з віком може призвести до різноманітних хронічних недуг. Але для Василя Білогури це не проблема, в прерогативі – витратити бюджетні мільйони, так би мовити, освоїти гроші.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ  Білогура замовив цементу і лінолеуму на 1,5 мільйона

На сучасному ринку достатньо пропозицій фарби, що порівняно швидко висихає, після чого практично не виділяє жодного запаху. Хоча, звісно, й коштує вона трохи дорожче.

Як чиновники розберуться з екологією в навчальних закладах, дізнаємось згодом. ЧЕline надалі триматиме на контролі це питання. Ніхто не заперечує, щоб садочки та школи приводили до ладу, але треба робити це без шкоди для здоров’я дітей, із використанням більш якісних матеріалів.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register