У Ялівщині розвісили нові будиночки для птахів

До Міжнародного дня птахів, який світова спільнота відзначає щороку першого квітня, у регіональному ландшафтному парку «Ялівщина» з’явилися нові пташині будиночки.
Про це повідомляється на Фейсбук-сторінці парку.
Їх виготовили та розвісили на території парку вихованці кафедри «Машинобудування та деревообробка» Національного університету «Чернігівська політехніка».
– Зараз в Ялівщині проходять весняні толоки. Адміністрація парку щиро дякує всім, хто допомагає підтримувати цю заповідну територію в належному стані, особливо приємно відмітити активну екологічну позицію нашої молоді, – зазначає в.о. директора комунального закладу «РЛП «Ялівщина» Валентина Седячко.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині невідомі нарубали дерев майже на п’ять мільйонів гривень
Вона розповіла, що нині на території парку зустрічається біля півсотні видів птахів, які відповідно до загальноприйнятої систематики є представниками чотирьох рядів: соколоподібні, дятлоподібні, горобцеподібні та гусеподібні.
Серед них – яструб малий, дятел звичайний або дятел великий строкатий, дятел малий або дятел малий строкатий, синиця велика, синиця блакитна, повзик звичайний, підкоришник звичайний, горобець хатній, зеленяк, щиглик, чечітка звичайна, костогриз, сорока, сойка, крук, галка, грак, ворона, горлиці тощо.
Також популярними мешканцями Ялівщини є водоплавні птахи – крижні звичайні, які часто зимують на невкритих кригою ділянках р. Стрижень.
До речі, з приходом потепління тут можна зустріти коловодника ставкового або поручайника. Це прибережний перелітний птах, занесений до Червоної книги України з природоохоронним статусом «зникаючий». Відкладання яєць починається з середини травня. Цікаво, що насиджують кладку обидва птахи, гнізда в’ють у ґрунті, в невеликих заглибленнях. Живляться водяними кліщами, комахами та дрібними молюсками.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv