Учні 4-ї школи вшанували пам’ять козака і гімназиста Миколи Лебедя (Фото)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2018/12/48365154_2340497702689304_3448242526845140992_n-e1544956421431.jpg)
Активісти разом із Чернігівським обласним центром патріотичного виховання, туристичної та краєзнавчої роботи вшанували пам’ять першої жертви військової агресії російських більшовиків 1917 р. у Чернігові — козака і гімназиста Миколи Лебедя. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомляє Олександр Ясенчук.
Запис у метричній книзі Вознесенської церкви м. Чернігова: «8 февраля 1918 г. умер, 10 похоронен козака м. Вертиевка Нежинского уезда Дмитрия Климентиева Лебедя, сын Николай 18 лет. Причина смерти: от гнойного воспаления мозга после огнестрельного ранения. Погребение совершили: Ректор Духовной семинарии Архимандрит Николай и другие священнослужители на общем кладбище».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Не словом, а ділом: у Ніжині вшанували захисників
На могильній плиті напис «Щирому сину України». По закінченню діти — учні школи №4 — отримали книгу для бібліотеки «Чернігівці — учасники Української Революції 1917-1921 рр.».