В Україні скасовують трудові книжки

1536567801_1512991585_maxresdefault

Відтепер українці під час наймання на роботу не зобов’язані подавати роботодавцю свою трудову книжку.

Український уряд 9 жовтня запускає в дію законопроєкт і акти, які скасують обов’язкову наявність трудових книжок, інформує міністр Кабінету міністрів України Дмитро Дубілет, повідомляє «ТСН».

За словами Дубілета, інформація про трудовий стаж усіх громадян від 2000 року міститься в електронних реєстрах держави. А ті хто мають стаж до 2000 року, зможуть самостійно або через роботодавця занести ці дані до е-реєстру. Міністр зауважив, що нині така інформація вже використовуються під час розрахунку пенсій чи інших соціальних виплат.

Крім того, Дмитро зазначив, що електронний документ з інформацією про стаж роботи, українці зможуть знайти і отримати в Мережі. Для цього потрібно скористатися електронним цифровим підписом.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: На Чернігівщині майже чверть безробітних – молодь

Саме такий документ, каже міністр, можуть вимагати роботодавці, щоб перевірити стаж свої претендентів. Водночас, роботодавці зможуть переконатися у тому, що поданий документ є справжнім, за допомогою QR-коду, який буде автоматично накладатися на ці документи.

«Якщо хтось все ж захоче «колекціонувати» інформацію про свій стаж в трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна просити свого роботодавця робити в ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні роботодавець тепер не зобов’язані це робити», — зазначив міністр.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register