В Україні заборонять перевозити пасажирів у автобусах без пасків безпеки

sidenya_dlya_mikroavtobusa_turisticheskie_foto_largest[1]

З січня 2019 року в Україні перевізниккам буде заборонено перевозити пасажирів у маршрутках, які не обладнані пасками безпеки.

Про це міністр інфраструктури Володимир Омелян сказав час брифінгу 17 серпня, повідомляє «Укрінформ».

«Аналіз причин ДТП за участю автобусів показав, що найбільшу небезпеку для життя і здоров’я пасажирів несуть автобуси, переобладнані з вантажних транспортних засобів, та автобуси, які необладнані ременями безпеки і тахографом», – сказав він.

Міністр додав, що переважна більшість аварій із важкими наслідками трапляються на 12-16 годині праці водія внаслідок зниження гостроти зору, швидкості реакції тощо.

«Тому Міністерство інфраструктури розробило проект постанови Кабінету міністрів про внесення змін до правил надання послуг пасажирського автомобільного транспорту. Проект сьогодні оприлюднено на офіційному веб-сайті міністерства», – сказав він.

За словами міністра, також буде заборонено перевезення понад 9 пасажирів у транспорті не обладнаному таксометром.

Водночас, як зазначає Омелян, винятком із цього правила будуть транспортні засоби, які використовуються для регулярних перевезень пасажирів на маршрутах, протяжність яких не перевищує 50 км та з максимально дозволеною швидкістю 40 км/год.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Чернігові затримали водія маршрутки №15 напідпитку

Із січня 2020 року міністерство пропонує заборонити використання автобусів, переобладнаних з вантажних транспортних засобів, для здійснення пасажирських перевезень.

Виняток зроблять для переобладнаних автобусів категорії М2 за конструкцією, передбаченою виключно для перевезення сидячих пасажирів на нерегулярних маршрутах протяжністю до 80 км за наявності сертифіката відповідності колісного транспортного засобу,.

Омелян додав, що з 1 січня 2021 року пропонується заборонити використання транспортних засобів для перевезення пасажирів, які не обладнані пасками безпеки, за винятком транспортних засобів, що здійснюють перевезення пасажирів на міських маршрутах.

На думку міністра, поступове введення обмежень щодо використання переобладнаних автобусів дозволить перевізникам поетапно змінити автобуси на маршрутах дальнього сполучення на більш комфортні та безпечні.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register