Вознесіння Господнє: історія і прикмети свята
Сьогодні християни відзначають велике свято — Вознесіння Господнє.
Вознесіння Господнє належить до 12 найбільших свят у році й безпосередньо пов’язане з Воскресінням Христовим, тож ніколи не в числі. Відзначається на сороковий день після Великодня, завжди в четвер.
Згідно із Новим Завітом, Вознесіння Господнє – день, коли Ісус вознісся на Небо і сів «праворуч Отця».
Із цим великим святом пов’язано багато народних прикмет, а саме:
— Якщо цього дня курка знесла яйце, то його треба підвісити під крівлею житла. Яйце захищатиме мешканців будинку від нещасть і неприємностей протягом року.
— Якщо на Вознесіння хороша погода, то вона протримається до дня Святого Михайла.
— Дощовий день свята віщував хвороби і неврожай.
— Є прикмета, що на свято Вознесіння Господнього, нічого не слід робити вдома, інакше невдача переслідуватиме вас весь рік.
— Ще є прикмета: що не попросиш цього дня в молитві у Всевишнього, обов’язково здійсниться, тільки не треба просити великих грошей і багатства.
— Роса цього ранку вважалась цілющою, і властивості трав у лікуванні посилювалися та зберігалися до настання Іванового дня.
Також у день Вознесіння Господнього існувала цікава традиція для незаміжніх дівчат: було прийнято заплітати кілька гілочок звичайної берези в косу. Таким чином, якщо за 10 днів, до свята Трійці, гілочки все ще не зав’януть, то цього року дівчина вийде заміж.
Але насамперед свято Вознесіння — це свято неба, коли ми відкриваємо для себе Царство Боже як справжню Батьківщину.