Впровадження е-квитка: у Чернігові з’являться автобуси без кондукторів
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2023/09/47f0139fdbd6e60b9dd5dfef4df8d45a-medium66.jpg)
У громадському транспорті Чернігова триває процес впровадження електронного квитка. На окремих міських автобусних маршрутах вже працюють машини зі стаціонарними валідаторами.
Це означає, що в автобусах, де функціонують стаціонарні валідатори — відсутні кондуктори (в окремих випадках можлива присутність помічника водія в обовʼязки якого не входить пересуватися салоном для здійснення продажу квитків).
Вхід в автобус для оплати проїзду готівкою здійснюється через передні двері. Оплата — у водія або помічника водія.
Оплата транспортною чи банківською карткою відбувається шляхом прикладання картки чи пристрою з технологією NFC до стаціонарного валідатора. Факт оплати проїзду контролери перевірятимуть шляхом прикладання картки, з якою була здійснена оплата, до спеціального пристрою.
За повідомленням Управління транспорту, транспортної інфраструктури та зв’язку