Встановлення будинкових лічильників газу в Чернігові може спричинити протести?

gaz

Цього року інвестпрограмою ПАТ «Чернігівгаз» передбачено спрямувати майже 32,8 млн грн на встановлення лічильників газу населенню. Із них 28,3 млн грн виділено на облаштування 1 147 багатоповерхівок приладами обліку загального користування.

Встановлення лічильників газу є пріоритетним напрямом галузі, адже законодавство зобов`язує газові компанії до 1 січня 2018 року повністю перевести житловий фонд на комерційний облік енергоресурсу, повідомили в прес-службі «Чернігівгазу».

Водночас експерти з житлово-комунального господарства вважають, що встановлення таких лічильників може призвести до акцій протесту мешканців будинків. Такі приклади вже є, зокрема в Полтавській області. Там люди вимагали від газовиків поквартирних лічильників. Адже будинкові – неефективні, а головне – несправедливі. Увесь об’єм спожитого газу за місяць розподілиться однаково на кожну квартиру. Вийде так, що один сусід випалює газ, а інші ні, а доведеться однаково платити всім.

Для забезпечення індивідуальними приладами обліку близько 62 тис. квартир Чернігівського регіону, які на сьогодні не мають лічильників, потрібно 127 млн грн. Таких грошей у «Чернігівгаз» немає. Принаймні, так стверджують на підприємстві. Газовики переводять стрілки на Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Мовляв, це їх ініціатива із встановлення будинкових лічильників.

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register