СпортФК "Десна"

ФК «Десна» може припинити існування, – заява клубу

У суботу, 27 травня, на стадіоні «Оболонь-Арена» «Десна» зіграла внічию з «Оболонь-Бровар» і за тур до фінішу чемпіонату Першої ліги гарантувала собі друге місце, яке надало право на пряму путівку до УПЛ.

Мабуть, не варто нагадувати, що це означає для нашого регіону – Чернігівщина ніколи не була представлена в елітному дивізіоні. І саме цього року багаторічна мрія стала реальністю – команда під керівництвом Олександра Рябоконя майже ідеально пройшла турнірну дистанцію, жодного разу не програвши в 2017 році, водночас обігравши свого головного конкурента – рівненський «Верес» – на його полі.

Уже кілька днів поспіль уся Чернігівщина лише й говорить про участь «Десни» в УПЛ. Навіть люди, які мало цікавляться футболом, запитують, коли до Чернігова приїдуть «Динамо» і «Шахтар». Можна не сумніватися, що на матчах «Десни» в Чернігові будуть аншлаги, команду вже давно чекають на рідному стадіоні. Але чи здійсниться багаторічна мрія чернігівчан?

Завтра, 2 червня, о 12:00 в конференц-залі готелю «Інтерконтиненталь» представники ФФУ оголосять про склад учасників Прем’єр-ліги. На жаль, з‘явилися чутки, що ФФУ вирішила забрати в «Десни» право участі в УПЛ і допустити рівненський «Верес».

Ви запитаєте, на яких підставах, і це буде логічно, але відповідь ви навряд чи отримаєте.

Який головний критерій при підвищенні в класі? Відповідь очевидна – спортивний принцип. І тут не може бути інших варіантів. Своєю грою «Десна» заслужила на участь в УПЛ, і це при тому, що команда жодного матчу не провела на рідному стадіоні, по суті, весь сезон перебуваючи на виїзді. «Десна» в очному протистоянні обіграла «Верес» та «Іллічівець», стала кращою командою 2017 року в Першій лізі і не зможе підвищитися в класі?

Наступний аргумент – інфраструктура. З огляду на нинішню ситуацію в країні, не дивно, що непростий період переживає і футбол: що держава, що інвестори, що власники – всі зменшили витрати на футбольні клуби. І «Дніпро» яскравий тому приклад – за два роки з фіналіста Ліги Європи до зникнення з футбольної мапи країни.

Стадіон імені Гагаріна належить державі, та, попри це, «Десна» проводить реконструкцію стадіону, що не належить клубу. Чи є в Україні ще один такий клуб, який у нинішній час власними коштами реконструює державний стадіон? Для гравців уже створені умови для повноцінних тренувань, завершуються роботи зі здачі готельного комплексу з усіма зручностями, на основному полі завершено укладку сучасного газону з електропідігрівом та поливом, як того і вимагає атестаційний комітет ФФУ.

Натомість «Верес», який різними шляхами намагається підвищитися в класі, взагалі не має інфраструктури! Замість пустих слів краще навести слова екс-головного тренера рівнян Володимира Мазяра: «Не може скрипаль тренуватися на розладнаному роялі, а потім вийти і якісно зіграти. У Рівному немає умов для повноцінної підготовки, лише голий ентузіазм».

А так про рівнян говорив Віталій Кварцяний: «Рівне для мене —це пустеля Гобі. Там ніби все яскраво, магазини блимкають, а життя там немає». Кварцяного згадали не дарма, адже один із варіантів переїзду клубу – сааме Луцьк. Те, що «Верес» не буде грати в Рівному, є фактом, оскільки стадіон клубу не входить до Реєстру стадіонів ФФУ, придатних для проведень матчів Прем’єр-ліги. Нове керівництво «Вереса» розглядає два варіанти – Луцьк і Львів, саме ці стадіони заявивши на наступний сезон.

«Шахтар», «Зоря» та «Олімпік» заявили своїми основними стадіонами не рідні арени, й отримали на це дозвіл Виконкому ФФУ, з огляду на окупацію та проведення АТО на сході України. Але що відбувається в Рівному, якщо їм дозволяють заявляти іншу арену? Федерація хоче, щоб в УПЛ був ще один клуб без місця прописки?

«Десна», яка за спортивним принципом заслужила право на підвищення в класі та приводить свою інфраструктуру до вимог елітного дивізіону, знову залишиться в Першій лізі, а «Верес», який поступився сіверянам за всіма показниками та не має інфраструктури, гратиме в УПЛ? Виникає логічне запитання – який сенс вкладати кошти в розвиток клубу, якщо спортивний принцип забутий зовсім, і переможець визначається не на футбольних полях, а в кабінетах?

«Десна» не отримує допомоги з бюджету країни та на 100% фінансується за рахунок власників, тому якщо у чиновників Федерації футболу України не переможе «здоровий глузд» і Чернігівщину залишать без великого футболу, на який команда, клуб, місто і весь регіон дійсно заслужили, то ми не вбачаємо сенсу в подальшому фінансуванні клубу.

Ми розуміємо, що це великий удар для наших вболівальників, вони точно заслуговують на професійний футбол у регіоні, та, зважаючи на обставини, ми впевнені, що наші фанати з розумінням поставляться до ситуації. Якщо планомірно розвивати клуб і вперше в історії Чернігівщини вивести його до вищого дивізіону та не зіграти там через «діяння чиновників», то нормальний подальший розвиток клубу просто неможливий.

Із повагою до всіх вболівальників ФК «Десна» та просто небайдужих шанувальників спорту!

Віце-президент «Десни» Ігор Базалінський 

Читайте новини ЧЕline у Facebook.

Ще статті по темі

Back to top button