Люди

Любить точні науки і мріє про успішну кар’єру: пріоритети 17-річного чернігівця Артема Щербакова

17-річний Артем Щербаков із Чернігова – яскравий представник сучасного прогресивного молодого покоління, яке в подальшому розвиватиме українську державу.

Артем – розумний, талановитий і має неабиякі успіхи в навчанні. Предмет, яким він захоплюється, – доволі непростий і, на жаль, серед сучасних школярів не дуже популярний. Це – фізика, в якій хлопець, як риба у воді.

Про любов до точних наук, успіхи у їх вивченні та захоплення – в розмові з Артемом Щербаковим, який раніше навчався в Чернігівському колегіумі №11, а нині є випускником Чернігівського обласного наукового ліцею.

Артеме, тож звідки в тебе любов до фізики?

Мені точні науки, зокрема фізика й математика, завжди подобалися більше, ніж гуманітарні. Фізика взагалі мене захоплює. Я отримую задоволення, коли розв’язую задачі, відкриваю щось нове для себе. Думаю, що фізику можна застосувати у багатьох сферах життя, вона точно корисна, це й подобається.

До того ж, вважаю, що все, що навколо нас, – це фізика, а як влаштований світ, завжди цікаво вивчати. Щоправда, цілеспрямовано підготовкою до олімпіад я ніколи не займався, але високі оцінки з точних предметів завжди отримував.

У твоїй родині ще хтось цікавиться точними науками?

У нас – усі розумні, але науковців немає. Батько, наприклад, метеоролог. Тобто фізику теж добре знає.

Припускаю, що ти пішов навчатися до наукового ліцею, аби мати змогу поглиблено вивчати улюблені предмети?

Так, це було після 9 класу. Нині я вже на другому курсі ліцею, тобто закінчую 11 клас.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Раніше – локація творчості, нині – осередок релаксу на природі: сьогодення мистецького хутору Обирок на Чернігівщині

Розкажи про свої успіхи, зокрема, про роботи для МАН, дипломи, як усе відбувалося?

Усе це стало можливим завдяки науковому ліцею, в якому я навчаюся, бо мені запропонували взяти участь. А наукового керівника знайшли в Чернігівській політехніці – Акименка Андрія Миколайовича. Із ним обрали тему, і я писав наукову роботу. Це було двічі – торік і цьогоріч.

Яких тем стосувалися роботи чи дослідження?

Цьогоріч – про інформаційні технології, секції технології та вебдизайну. А конкретно робота була присвячена тому, що створив чат-бот зі штучним інтелектом, який був призначений для нашого наукового ліцею, для абітурієнтів, щоб надавати інформацію про ліцей.

Минулого року була тема дослідження, що стосувалася проблеми світової продовольчої безпеки, яку визначали за допомогою інструментів машинного навчання. Ми намагалися визначити, чому в деяких країнах є голод і від чого це залежить.

Які місця посів?

Торік я у всеукраїнському конкурсі не брав участі, лише в обласному. А цього року маю третє місце на всеукраїнському рівні.

Коли закінчуєш навчання в науковому ліцеї?

Цієї п’ятниці буде останній дзвінок. Потім ще вручення атестатів. І далі вже треба буде думати, куди вступати.

А яким вбачаєш свій подальший шлях?

Вступити до якогось університету та навчатися.

Щоб фізика була профільним предметом?

Фізику теж хочеться вивчати, але, напевно, більше в сфері IT себе бачу. Загалом я ще думаю про подальше майбутнє, стовідсотково не визначився.

Окрім навчання, чим цікавишся? Можливо, якісь захоплення є?

Раніше спортом займався: волейболом, тхеквондо, плавання мені дуже подобалося. Ходив до комп’ютерної академії «КРОК». Це було ще до ліцею.

Нині спортом на постійній основі не займаюся. До того ж, тепер, на жаль, у Чернігові немає басейну.

Загалом наразі особливих захоплень не маю, бо навчання дуже багато часу забирає, як і підготовка до іспитів.

Про що мріється для себе й України?

Звісно, насамперед щоб закінчилася війна, щоб для всіх настав мир. І в подальшому розбудовувати нашу країну.

Ірина Осташко

Фото – Артем Щербаков

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Добавить комментарий

Back to top button