Як талановита уродженка Ніжина насолоджується життям
Кажуть, що в старості ніхто не жалкує, що мало працював. Навпаки, люди шкодують за згаяними можливостями і за тим, що мало відпочивали та насолоджувалися життям. Адже життя треба прожити, приділяючи увагу тому, чого насправді хочеш. Це добре відомо Ганні Колесовій, сьогоднішній героїні нашої традиційної рубрики «Люди».
«У минулому я – працівник освіти (психолог, методист), на сьогодні – фрілансер. Вважаю, що людина все життя вчиться. Раніше я любила вчитися в офіційних установах – маю дві вищі освіти, кілька сертифікатів із психології. Але зараз у мене новий період: працюю вдома, дистанційно, більше уваги приділяю тому, чого насправді хочу. Нарешті розумію, що треба в житті вчитися всього, навіть простих речей, які, здавалося б, ми завжди робимо автоматично. Треба завжди прислухатися до себе й вибирати: що тобі хочеться робити, кого слухати, яку інформацію сприймати, де бути і з ким спілкуватися…
Я народилася в Ніжині, звідси моя мати та її рідня. Мій батько з Росії, колись приїхав жити сюди. Після Чорнобильської аварії наша родина переїхала до Славутича, який підпорядковується Києву, але фактично є на території Чернігівського Полісся. Вчилася я в Чернігівському педагогічному університеті. Зараз багато часу проводжу і в Чернігові, і в Славутичі. Я люблю мандрувати. На жаль, мрії про далекі мандри ще залишаються актуальними. Найцікавішими є мандри з родиною. Так, до карантину нам вдалося подивитися зимовий Краків. Це були чудові дні. Але місцем, де я дійсно відпочиваю душею й тілом, є Голубі Озера на Чернігівщині…
Чернігів вважаю смарагдом України. Такої зелені, свіжості та природи в інших містах мало. А ще це чарівний смарагд. Чарами оповита більшість місць Чернігівщини. Окрім давніх легенд власне Чернігова, цікавинкою краю є палаци ХІХ сторіччя. Мені вони здаються казковими. Часів, коли будували ці палаци, звісно, не повернеш, а от втрачати таку спадщину, вважаю, ніяк не можна. Це і туристична окраса області, і зв’язок між поколіннями.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Від сушіння книжок на стадіоні до сучасних закладів: трансформація культурної галузі в Кіптівській громаді
Мої творчі заняття переважно в сфері графоманства, але це те, чого мені насправді хочеться. Що більш цілісно сприймаю життя, то більше відкриваю в собі щось. У дитинстві я почала писати вірші. Ніколи не подавала їх на оцінку, писала багато років «у стіл» – мабуть, так було треба. Потім почала публікувати твори в інтернеті. Відбулася цікава річ. Я не просто їх публікувала й отримувала коментарі, це дало сильний поштовх до написання нових творів…
Люблю читати. Читання – захоплення з дитинства. Читаю паперові й електронні книжки. Люблю слухати аудіокниги. Книжки – це те, що становитиме внутрішній світ людини впродовж деякого періоду – поки читає, і деякий час після… Тому вибираю ті книжки, в яких є глибина думок, над якими можна замислитись, і водночас такі, які мають яскраві образи та атмосферність.
Телевізор майже не дивлюся. Вмикаю іноді фоново, але не новини і не серіали. Більшість інформації з телевізора – токсична, останнім часом вона спрямована на культивування роз’єднання й агресії в людей.
Як у бібліофіла, в мене завжди була потаємна мрія щось написати самій. В безінтернетовому дитинстві вела щоденники, любила щось записувати, але ніколи не наважувалася, наприклад, сісти й написати оповідання. Завжди щось блокувало цю мрію – страх, що вийде щось не таке класне, як в улюблених письменників, щось дуже банальне. Зараз долаю цей блок. Минулого року одне з моїх оповідань було надруковано в популярному літературному виданні «Дебют-газета».
Між тим, психологи стверджують, що вміння відпочивати – найважливіша навичка успішної людини. Чи є сенс ставати мільйонером або генієм, якщо ти позбавив себе відпочинку? Годі недооцінювати потенціал відпочинку. Годі годинами просиджувати біля телевізора або монітора. Насолоджуйтесь життям, шукайте можливості, розширюйте горизонти досвіду. Годі відкладати радість на потім. Оманливе «потім» може так ніколи і не настати».
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Ірина Осташко