Люди: екзотичні домашні улюбленці Ксенії Кононенко
Для переважної більшості людей домашні улюбленці – це пухнасті тваринки. Але для чернігівки Ксенії Кононенко улюбленцями є тритони та жаби. Вони, виявляється, теж мають почуття і можуть прив’язатися до господаря.
«У мене дві жаби, два сірі тритони й один – альбінос. Тритони гарні, в них чудовий хвіст. До того ж, ці істоти дуже люблять бавитися у воді. І спостерігати за ними – суцільне задоволення», – каже Ксенія.
За словами дівчини, у догляді тритони невибагливі. «Цьому виду не потрібна суша (острівець), вони можуть постійно перебувати у воді. Все, що їм потрібно, – це, звісно ж, акваріум, трохи водоростей, фільтр і все. Годую я їх двічі на тиждень живими черв’яками», – розповідає Ксенія.
Акваріум кожен власник може прикрасити за власним бажанням, а ось водорості є необхідною складовою, адже тритони в них ховаються та чіпляються за них і дихають повітрям.
Однією з особливостей тритона є те, що вони можуть відрощувати пошкоджені кінцівки. «Одного разу мій тритон-альбінос посварився із жабою і вона відкусила йому задню лапку. Станом на сьогодні лапка відросла, чекаємо поки відростуть пальчики», – пояснює Ксенія.
Таких доволі екзотичних тваринок Ксенія Кононенко завела ще в шкільному віці. Двом із її улюбленців уже по 13 років.
«Сірим уже 13 років, а ось альбіносу – десь півроку. Вирішила їх завести, адже живу в приватному будинку, де буває доволі холодно. А тритонам потрібна прохолодна вода, бо вони можуть перегрітися. Плюс, коли побачила їх вживу, фактично закохалася з першого погляду», – згадує дівчина.
Ксенія каже, що сприймає їх навіть більше ніж домашніх тваринок. «Вони мої улюбленці, за ними неймовірно цікаво спостерігати. Звісно, їх не можна погладити, як кішку чи собаку, бо наші дотики для тритонів не є приємними. Тому дуже рідко беру їх у руки. Але від цього люблю я їх точно не менше», – розповідає власниця тритонів.
Ще однією особливість тритонів є те, що вони вміють вилазити з акваріуму, тому за цим необхідно пильно стежити. «Одного разу один із моїх малюків виповз з акваріуму і чотири дні ми не могли знайти його у хаті. Виявилося, що він забився під шафу. Від нестачі води тритони не помирають, адже вони і водоплаваючі, і сухопутні водночас. Але мій бешкетник пересох. Тож довелося на кілька днів залишити його а окремому акваріумі, аби прийшов до тями», – згадує Ксенія.
Як розповіла дівчина, в майбутньому мріє завести ще тритонів і мріє про креветки. Але для цього необхідно облаштувати велетенський акваріум, аби всім вистачило місця.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Білоус Світлана