Люди: про щасливу художницю Оксану Грек, розмову з Всесвітом та картини-ліки

111-3-e1551351639733

Роботи цієї талановитої художниці асоціюються з весною. Картини настільки яскраві, що, дивлячись на них, наче відчуваєш насправді аромат свіжої весняної зелені, яка ще донедавна спала в бруньках сонних після зими дерев.

Тож у переддень весни наша розповідь про ніжинку Оксану Грек – художницю, дизайнера та маму двох доньок.222

Оксана народилася в Ніжині.

«Це енергетично потужне місто. Особисто для мене Ніжин – це Остер, храми, вулиці, батьківський дім і засніжено-зелено-сонячно-дощова Мигалівка», – розповідає мисткиня.

Після закінчення середньої школи №6 Оксана вступила до університету ім. М.Гоголя, де здобула освіту вчителя української та зарубіжної літератури й української мови. Та, попри диплом філолога, займається творчістю, яка для неї і робота, і хобі водночас.

«Творчість для мене – це радість, тиха розмова із Всесвітом», – зазначає художниця.444

Натхнення для своїх робіт пані Оксана знаходить у моментах радості зі спогадів або з мрій про майбутнє, іноді з вигадки, а ще, зазначає вона, образи приходять від навколишніх людей.

«У серії картин «Мамині казки» квінтесенцією (основа, суть чого-небудь. – Ред.) є сім’я. Її важливість. Символ сім’ї, роду, родини, тепла, затишку є скрізь. Усе промовляє любов’ю – турботливий і мудрий кіт Гарбузович, дітки, вогник, гарбузи, ковдри і теплий сніг, і трава, що під ним «квітне». Я люблю цю серію картин. З неї, можна вважати, і почався мій художній шлях».333

На думку Оксани, малювати може кожен, якщо захоче. Як малювати – це інше питання.

«Якщо ви хочете бути професіоналом, будьте ним. Де вчитись – ваш вибір. Можна закінчити академію, скласти свої роботи в шухляду й забути про них і не пам’ятати, як малювати. Можна з ентузіазмом збирати знання, практикувати, насолоджуватись процесом створення картини, накопичувати досвід і продовжувати творити все життя. Адже коли цікавишся чимось, нова інформація сама чіпляється до тебе. Іноді дивишся на такий простий малюнок дитини, а в ньому стільки тепла, любові щирості… Картини можуть бути кардинально різні за професійністю, жанром, кольором. І для кожної є свій шанувальник. У будь-якому разі, малювати – це добре і це приємно. Малювати – це майже говорити. Зображення розкаже про людину те, чого вона не скаже вголос».999

Знаннями і досвідом Оксана Грек ділиться на майстер-класах переважно для дітей. Для дітей була створена і колекція одягу, яку нещодавно художниця та дизайнер представила в Брюсселі.

«У моєму дитинстві було дуже багато «клаптиків» і ляльок, яким шила одяг. Навіть десь є лист сестрі, який писала у вісім років «Приїзди влітку на гостини. У мене багато клаптиків. Будемо шити лялькам одяг. До літа клаптиків побільшає… або поменшає…». А якщо серйозно, ідея прийшла з бажання зблизити людей зі своєю творчістю ще більше. Адже виставки – це локальна тимчасова можливість ділитися своєю творчістю. Тому, згадавши свої дитячі захоплення, подумавши про те, що мої донечки будуть неймовірно раді новим вбранням, які пошию для них, я вирішила перенести зображення на одяг. І не лише для своїх донечок. А потім фантазії, мрії, плани вже не зупинити. Творчість – вона така».88

Бути художником, зазначає Оксана, – це насамперед цікаво. Важкість тільки в тому, коли дехто не розуміє, що малювати картини – це не лише задоволення, а й важка праця, робота, яка передбачає вихідних і вільних вечорів.

«Чи важко бути художником саме сьогодні? Інформаційний простір відкритий. Можна будь-кому і будь-коли навчатись і згодом пропонувати свій продукт іншим. А світ відповість зацікавленістю або байдужістю. Щодо затребуваності, то, якщо ти гарно виконуєш роботу, тебе знайдуть зацікавлені люди, навіть довго чекати не доведеться. Можна працювати в різних напрямах. Живопис, архітектура, дизайнер, ілюстратор…».

Оксана – щаслива людина. Найцінніші моменти для неї – це чути, що для когось її картини – як ліки. Планів на майбутнє в художниці – як у Наполеона, але краще, зазначає вона, один раз зробити, ніж сто разів розповідати.777

Спілкувалася Юлія Заліська

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register