На території «Ялівщини» хочуть збудувати ще одне Царське село (Відео)
Чернігівська міська рада вивчатиме Детальний план території Регіонального ландшафтного парку «Ялівщина» і згодом доопрацює його. На 28-й сесії міської ради депутати проголосували за цю ініціативу, через що й викликали бурхливу реакцію присутніх у залі активістів. Захисники лісової території підозрюють, що міська рада задумала знищити зелену зону міста.
«Створений Регіонально-ландшафтний парк, який потребує розвитку і вашої участі в розвитку нашої ландшафтної території в місті Чернігові, а не так, як ви хочете для себе все забудувати», — член Громадської ради при ОДА Наталія Проскуріна.
«Ялівщину» заснувала Чернігівська обласна рада. 10 років тому вже був розроблений Детальний план території – з міні-парком розваг, зоною для відпочинку і котеджним містечком на березі Стрижня, розповідає громадський активіст Олександр Гашпар. 10 років тому екологи, громадські організації та активісти запобігли спробі втілити цей план у життя та забудувати зелену зону міста.
«Деякі земельні ділянки на березі Стрижня перебувають в оренді, деякі – у приватній власності, і чекають відповідного лише містобудівного обґрунтування . Якщо таке обґрунтоване містобудування буде у вигляді детального плану, то вони зможуть реалізувати свої наміри. Посеред Ялівщини виросте Царське село №3», — чернігівський активіст Олександр Гашпар.
Із думою присутніх у залі активістів і членів Громадської ради очільники міста не погодилися. Секретар міськради Максим Черненок запевняє, що проголосоване питання згодом обговорюватимуть з усіма чернігівцями і що жодних таємниць воно не містить.
«На сьогодні ми хочемо завершити цю роботу, щоб самим зрозуміти, чи ми хочемо приймати цей проект, і обговорити його з громадськістю і потім уже приймати та визначати межі, а не визначати межі, а потім шукати землю. Де її шукати там?», — секретар Чернігівської міської ради Максим Черненок.
«На сьогодні це землі запасу міста. На сьогодні це землі, особливо цінні екологічні землі», — член Громадської ради при ОДА Тамара Петрова.
Член Громадської ради Тамара Петрова звинуватила депутатів, які проголосували за спірне питання, в порушенні закону, бо, за її словами, землі «Ялівщини» не належать місту, та й права на цей парк має лише обласна рада, яка його створювала. У розмову втрутився мер Владислав Атрошенко.
«Ви можете висловитися, яка користь від цього РЛП? – Ну, мабуть, вам особисто немає жодної користі, але для міста… — До чого тут особисте? От мені здається шо ви шукаєте в цьому ваше шось особисте. Ми будемо ще 10 років колихати це питання… Поки ви не вирішите своїх меркантильних питань», — чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Члени Громадської ради обіцяють розповісти про «Ялівщину» на всю Україну.
«Ми будемо звертатися до центральних органів, що ви порушили природно-заповідний фонд, що ви створили конфлікт інтересів на всю Україну. Стовідсотково маєте право – звертайтеся», — член Громадської ради при ОДА Руслан Волощук.
«Найбільша біда України – це отакі активісти, не спроможні ні на що, які все гальмують і результат на виході нульовий. Гальмують, щоб ви не вкрали», — чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Та поки в міськраді триває суперечка між владою та активістами, Регіональний парк «Ялівщина» гине не від нашестя забудовників, а від жука-короїда. За повідомленням чернігівського активіста Сергія Гривка, станом на сьогодні на території «Ялівщини» втрачено 900 дерев. До кінця року парк може зовсім загинути.
Журналіст Яна Титенок
Оператор Дмитро Дриганов
а секретарь впрягается в лес, бо нехочет уже частные дома сносить на берегу стрижня и обзоре из окон новостроя теплотрассы? Лес оставьте в покое…..г…н…д
Ну да, еще и платный вход в Еловщину сделать….
В преддверии восьмого марта очень в глаза бросается, как некоторые мужЧины грубят, перебивают, высказывают явное неуважение, а завтра будут с липовыми улыбками поздравлять и заверять в чем-то там)))).
Оставьте лес лесом!
У нашого ріднесенького мера-сама щира посмішка в світі!))))))))))))))