Суспільство (відео)
Яблучний Спас у Катерининській церкві (Наживо)
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2018/08/CC7K9263-e1534657298384.jpg)
Чернігівці прийшли до храмів, аби освятити осінні дари та вшанувати Свято Преображення Господнього, у народі – Яблучний Спас.
Це свято відзначають 19 серпня як православні віряни, такі і греко-католики.
У давнину в день Преображення Господнього існував звичай наділяти плодами бідних та вбогих; звичаю цього дотримувалися так суворо, що коли дізнавалися про когось, хто не зробив цього доброго діла, таку людину вважали невартою уваги і припиняли з нею спілкуватися. Звичай наділяти бідних плодами садів та городів був колись мірою християнської моралі.