Люди: Сергій Гривко назвав п’ятірку кращих активістів міста та оцінив голову міськради
![](https://cheline.com.ua/wp-content/uploads/2019/05/46523699_921003411426856_3335825666292580352_n-e1557935709421.jpg)
Однин із найактивніших молодих громадських діячів міста, можна сказати, підростаюча політична еліта Чернігова. Це про Сергія Гривка, чернігівця, який власним прикладом показав, що таке формувати громадянське суспільство, і насамперед бути його частиною.
Сергій Гривко народився в Чернігові 1985 року. Навчався в школі №21. У 2003-му вступив до Чернігівського державного інституту економіки і управління на кафедру менеджменту.
Після закінчення вишу почав активно долучатися до громадського життя міста.
Сергію, чого намагаєтеся досягти своєю громадською діяльністю?
Моя мрія – це процвітаюче й комфортне місто, де кипить життя. Коли Чернігів стане прикладом для України. Вся моя діяльність спрямована на розвиток міста. До прикладу, в 2016 році надано понад 60 пропозицій, 2017-го–40 з лишком, торік–більш ніж 70 пропозицій щодо покращення роботи міських служб ірізних напрямів діяльності.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Життя в ритмі танцю, або Світ захоплень активної школярки із 19-ї школи
Як прийшли до громадського сектору?
Спочатку працював на приватних підприємців. Намагався займатись власним бізнесом. Це було відразу після навчання, а в 2012-му став молодшим науковим співробітником в інституті. Саметоді почав активну діяльність, спрямовану на розвитку нашого міста.
Звідки черпаєте натхнення для вашої активності, для роботи?
Від моїх хресників, друзів, знайомих і просто громадян України. Бо хочеться, щоб усі жили достойно й комфортно! І це з потенціалом Україниможливо зробити!
Хто для вас слугує прикладом громадської активності в місті?
Назву п’ятірку таких людей.
- Олександр Гашпар – один із найактивніших громадських діячів, який показує спільноті темні схеми міської ради. Дуже шкода, що такої діяльності не проявляють відповідні контролюючі органи.
- Сергій Безбородько – вартовий Березового гаю. Він розробив і втілює в життя дуже класну концепцію розвитку паркової зони «Березовий гай». І видав дуже крутий буклет «Оживити публічний простір», який має бути у кожного громадського діяча даного напряму, бо дуже багато корисних порад є!
- Зоя Степаненко – громадська активіста в секторі екології, яка пропагує екологічний підхід до життя.
- Тарнавський Олександр – громадський активіст, який бореться за здоров’я суспільства й справедливе ставлення.
- Максим Богомаз – громадський діяч у сегменті покращення міста і його розвитку.
Ваша активність неодноразово переходила в публічні дебати з міським головою. В чому, на вашу думку, було це своєрідне протистояння?
Міський голова живе в межах свого світогляду, який він вважає правильним (не важливо,шкодить його думка іншим чи ні). І ці всі публічні «дебати» та «сварки» пов’язані з небажанням зрозуміти інших. Як кажуть у народі, «проблеми індіанців вождя не турбують».
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: про наближення Перемоги та бойові подвиги Володимира Бєлова
Ви були ініціатором створення молодіжної ради. Яка її головна місія?
Так, я був одним із засновників молодіжної ради. Основнеїї завдання – консолідація і втілення ідей молоді. Бо кожен її представник має свій погляд на розв’язання будь-якої проблеми, і це схоже на необроблений діамант. А коли до цієї ідеї долучається багато ровесників, вони цю ідею покращують і роблять життєздатною.
Зараз чимало молоді виїздить за кордон – на ПМП чи на роботу.Як оцінюєте ці процеси і чи не хотілося самому освоювати Захід?
Як на мене, з одного боку, це добре, коли молодь виїжджає за кордон і привозить сюди інвестиції, збільшуючи обіг коштів в Україні, вона покращує культуру, яку переймає в європейців. Наприклад, там штрафи дуже великі, а це дисциплінує. А з другого боку, погано тим, що багато молоді залишається в Європі і не повертається в Україну.
У мене спокуса є і зараз, бо хочеться жити по-нормальному, заробляти 1-3 тисячі доларів і насолоджуватися життям, а не працювати за 200-300 доларів й шукати гроші, щоб заплатити за опалення зимою.
Назвіть політичні постаті світового рівня, які для вас певною мірою слугують зразком.
Для себе не робив ідолів. Усі політики діють у межах тих викликів, які до них надходять. Якщо за результатами роботи писати, то Лі Куан Ю, який був в основі успішного розвитку Сингапура. Муаммар Каддафі зробив для громадян Лівії значні блага. Дуже багато роблять для своїх людей політики ОАЄ й багато інших.
Ваше хобі? Чим любите займатись у вільний час?
Займаюсь бігом – коли біжиш, відчуває справжнє життя. Всім рекомендую! Музику люблю, у кожного виконавця чи гурту є пісня, яка зачіпає за живе чи то мелодією, чи ритмом або словами.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Люди: для виховання 9-х дітей головне – любов і повага в сім’ї
Фільмами також захоплююсь. З-поміж улюблених «200-літня людина», «Штучний інтелект» і «Першому гравцю приготуватись».
Щодо особистого. Наразі ви не одружені. Які ваші критерії у виборі другої половинки?
Критеріїв нема. Головне, щоб обраниця витримала моє публічне навантаження, бо громадська діяльність забирає дуже багато часу. Особливо – напрацювання пропозицій, якщо потрібно вивчити питання, знайти схожу проблематику й можливі шляхи покращення. А це не одна година, а можливо, й місяці.
Як ви бачите розвиток нашого міста зокрема та України загалом?
Розвиток нашого міста та України залежить від розвитку громадянського суспільства, бо політики – це звичайні люди, які живуть у своїх межах і здебільшого не помічають проблем людей. А саме громадські активісти й діячі акцентують увагу на таких проблемах, і потрібно розробити такий механізм, де буде синергія між громадськими діячами й політиками. Коли люди будуть показувати свою громадянську позицію, виходячи на мітинги або просто підписуючи петиції. Це все показники громадянського суспільства, де кожен громадянин усвідомлює, що місто і країна – це їхній дім, і він турбується про нього.
Ваш прогноз щодо місцевих виборів у Чернігові та області 2020-го?
Думаю, місцеві вибори 2020 року будуть дуже цікаві, бо чимало молоді долучиться до участі, відтак змінимо голову міськради на молоду людину.