Суспільство

Програми співфінансування для жителів приватного сектору та ОСББ продовжили до 2025 року

Кілька програм, за якими управління житлово-комунального господарства здійснює ремонти та будівництво інфраструктурних об’єктів у приватному секторі та багатоквартирних будинках, депутати Чернігівської міської ради продовжили на період 2021-2025 років.

Ідеться про Програму розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2021-2025 роки та Програму сприяння створенню ОСББ і підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2021-2025 роки. Обидві Програми діють у Чернігові уже кілька років. Умови, згідно з якими жителі міста можуть ними скористатися, лишилися без змін.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Понад 20 мільйонів гривень отримано в області за державними програмами кредитування житла

Програма розвитку інженерно-транспортної інфраструктури приватного сектору міста Чернігова на 2021-2025 роки:

Завдяки цій Програмі мешканці приватного сектору можуть долучитися до покращення інфраструктури своїх вулиць. Так, за час дії Програми нею скористалося 10 ОСН (органів самоорганізації населення), які були створені мешканцями більше ніж 400 садиб приватного сектору. Надавалася підтримка у приєднанні будинків приватної забудови до загальноміської каналізаційної мережі та відновленні асфальтного покриття на умовах співфінансування.

На наступні роки ці умови лишаються незмінними: 80% вартості робіт фінансуються з міського бюджету, 20% – це власні або залучені кошти містян.

Прогнозований обсяг фінансового забезпечення виконання завдань Програми на найближчі 5 років становить 93 750,0 тис.грн. Із них: 75 000,0 тис. грн – кошти міського бюджету, 18 750,0 тис. грн – кошти ОСН.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Як на Чернігівщині реалізовується програма EMERGENCY (Фото)

Програма сприяння створенню ОСББ та підтримки будинків ОСББ та ЖБК на 2021-2025 роки:

Участь у Програмі можуть брати будинки, у яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) і житлово-будівельні кооперативи (ЖБК). Кошти можуть використовуватися на проведення капітального ремонту багатоквартирних будинків, внутрішньо-будинкових проїздів і малих архітектурних форм на прибудинковій території.

Умови співфінансування залишаються незмінними: 70% – це кошти міського бюджету, 30% – кошти ОСББ (ЖБК). Для будинків, вік яких перевищує 50 років, фінансування капремонту здійснюється у співвідношенні: 85% від загальної вартості робіт – це кошти міського бюджету, 15% – кошти ОСББ (ЖБК). Для будинків, строк експлуатації яких не перевищує 10 років, участь у Програмі не передбачена.

Прогнозний обсяг фінансування заходів Програми з міського бюджету на 2021-2025 роки становить 54 325, 0 тис. грн.

Також на сесії депутатів міської ради була затверджена Програма сприяння діяльності вуличних комітетів у Деснянському та Новозаводському районах міста Чернігова на 2021-2025 роки.

Орієнтовний обсяг фінансування Програми сприяння діяльності вуличних комітетів на 5 років налічує 394,0 тис. грн.

Програма має на меті забезпечення активізації роботи вуличних комітетів Деснянського та Новозаводського районів міста з виконання покладених на них повноважень.

Пресслужба Чернігівської міської ради

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Ще статті по темі

Back to top button