Новорічні свята для дружин військових: випробування, сила і надія (Відео)
Для багатьох українців новорічні свята символізують родинний затишок і теплі зустрічі з близькими. Однак для дружин військовослужбовців це свято набуває особливого значення. Коли чоловік на фронті, постає непросте запитання: чи доречно святкувати, коли рідна людина далеко? Своїм поглядом на цю тему поділилася психолог Анжела Садовська.
«Дійсно, часто є така ідея, що я не буду святкувати, нехай закінчиться війна, чоловік повернеться і тоді вже будемо святкувати. Однак насправді це утопія, оскільки війна триває, ми не знаємо, скільки ще вона буде тривати, а підтримувати себе та свій морально-психологічний стан дуже важливо.
Відзначати однозначно треба, але зрозуміти, як саме я хочу, як саме для мене це буде важливо. Насправді багато в консультаціях у жінок простежується, що наче я відкладаю своє щастя, своє задоволення. Але треба зрозуміти, що партнерки спілкуватимуться зі своїми чоловіками, які там, і їм точно значно важче. І від того, в якому вона буде стані, багато залежить, що вона зможе дати»,- Анжела Садовська – психолог.
Святкування Нового року в умовах війни — тема, що породжує багато дискусій. Як сприймати свята, коли чоловік перебуває на фронті?
«Ми в родині ухвалили рішення святкувати новорічні свята, насамперед через дитину, тому що це дитинство, спогади. Ми як батьки вважаємо, що треба наповнювати ці спогади теплом, попри час, у якому ми живемо.
Ми придумали, що ми будемо кожного року робити печиво, кожен рік буде жива ялинка в оселі, бо одразу це особливий аромат у приміщенні, одразу спогади з дитинства.
Для нас новорічні свята, Різдво – це таке нагадування, що життя продовжується, ми не можемо поставити його на паузу, поки йде війна»,- Катерина Руденок – дружина військовослужбовця.
Напередодні свят традиційно панує особлива атмосфера: люди вибирають подарунки, прикрашають ялинки, готуються до теплих сімейних зустрічей. Але для дружин військових ця передсвяткова метушня часто супроводжується загостреним відчуттям самотності, адже їхні рідні перебувають далеко, на фронті.
«Тут важливо зрозуміти і визнати свої почуття, що дійсно погано, дійсно сумую, дати їх собі прожити, і вже з цієї позиції зрозуміти: а що я можу сьогодні зробити? Яку традицію я вже зараз можу започаткувати, коли повернеться мій чоловік, щоб ми робили це разом. Це може бути якась дрібниця, що потім будемо робити це разом»,- Анжела Садовська – психолог.
«Дійсно, дуже важко споглядати, як хтось вибирає подарунки, дивиться якісь новорічні прикраси, але потім я проганяю ці думки, тому що розумію: не моя справа засуджувати людей, тому в кожного своє життя.
Дівчатам і дружинам військових я хотіла б побажати стійкості внутрішньої, терпіння, бо це важливо, та легкості. Це вкрай необхідно в такі часи, коли ми постійно в тривозі та напруженні, бути щасливою та легкою, можливо, і нашим чоловікам буде легше там перебувати»,- Катерина Руденок – дружина військовослужбовця.
Попри всі труднощі, святковий період нагадує нам про важливість надії, любові та підтримки одне одного. Ці свята — можливість подякувати своїм партнеркам за витримку та вірити, що настане той день, коли всі родини знову будуть разом, у мирі та радості.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Іра Пономаренко
Оператор Сергій Бутько