Суспільство (відео)

Нова стратегія розвитку Чернігівщини: на що звертатимуть увагу та коли буде зреалізована (Відео)

У Чернігові оновили стратегію сталого розвитку області. Щоправда, наразі говорити, які саме проєкти будуть зреалізовані до 2027 року, – зарано, як зарано говорити і про їхню вартість, оскільки проєкти ще перебувають на перевірці.

«Зараз формується план реалізації стратегії, де вже визначають приблизні суми, які потрібні для відбудови, для реалізації деяких проєктів. Назвати суму ми не можемо, бо ми тільки на початку збору цих проєктних ідей. Кошти відповідно до завдань – це і державний бюджет, і місцевий, і обласний, кошти міжнародних проєктів, донорів і бізнесу»,- Ірина Волчек, заступниця начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА.

Стратегія сталого розвитку Чернігівської області існувала ще з 2019 року. І мала б тривати до 2027-го, якби не повномасштабне вторгнення.

«Ця стратегія у 2019 році була розроблена до 2027 року. А її реалізація була розбита відповідно до законодавства: на три і чотири роки. Але реалізувати заходи вдалося тільки в 2021 році, тому що в 2022 році розпочалася повномасштабна війна, і ті заходи змінили пріоритети. Будівництво шкіл змінилося на відновлення шкіл і садочків.

Повномасштабне вторгнення рф внесло значні корективи в діяльність держави, в економіку нашого регіону. Оскільки цілі чинної регіональної стратегії не відповідали тим завданням, що стояли перед усіма виконавцями цих документів»,- Ірина Волчек, заступниця начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА.

Таким чином цю стратегію розвитку були вимушені переробити, адаптувавши її до сучасних реалій.

«У серпні 2024 року, згідно з постановою Кабінету Міністрів України, були внесені зміни до державної стратегії. І відповідно до чинного законодавства, всім регіонам було надано шість місяців, щоб внести зміни до своїх регіональних стратегій. Тому в серпні 2024-го облдержадміністрація створила робочу групу щодо внесення змін до стратегії»,- Ірина Волчек, заступниця начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Житель Бобровицької громади святкує 102-й День народження

Наразі визначено п’ять стратегічних цілей уже оновленої стратегії розвитку. Зокрема, вони стосуються безпеки, відбудови громад, ремонту доріг, відновлення бізнесу, культурного розвитку, збереження та розвитку людського потенціалу, розвитку ефективного багаторівневого врядування та цифрової трансформації. Ознайомитись зі стратегією розвитку можна на сайті Чернігівської обласної держадміністрації.

«Відбувався збір проєктних ідей і завдань. Також було оголошено конкурс. Громадяни активно брали участь. Наразі ми маємо проєкти в різних сферах. Усі ці проєкти проходять зараз аналіз на відповідність цілям і завданням»,- Ірина Волчек, заступниця начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА.

Значну увагу планують приділяти прикордонню Чернігівщини, оскільки в області воно найбільше потерпає наразі від війни. До прикладу, планують збільшити кількість модульних будинків для мешканців області, чиє житло було знищено внаслідок бойової агресії рф, із 217 наявних у 2024 році до 305 – у 2028-му. Відновити ще понад три тисячі пошкоджених об’єктів соціальної інфраструктури та житлового фонду.

«Це і підтримка бізнесу прикордоння, як їх можна підтримати. В бізнесі – це грантові підтримки. Наразі дуже добре реалізується підтримка «Пліч-о-пліч», націлена саме на підтримку тих громад, які найбільше постраждали і є прикордонними. Багато заходів спрямовано на прикордоння»,- Ірина Волчек, заступниця начальника управління регіонального розвитку Департаменту економічного розвитку ОДА.

Проте наразі ця стратегія розвитку більше має вигляд дослідження різних сфер життя Чернігівщини та плану ідей. Як будуть вони реалізовуватися та чи вдасться їх зреалізувати – дізнаємося згодом.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Оксана Замятіна

Оператор Сергій Бутько

Ще статті по темі

Back to top button