Як на Маланки козу водили: чернігівські бібліотекарі відроджують українські традиції (Відео)

На свято Маланки в чернігівській бібліотеці імені Коцюбинського козу купували.

«А красивенька яка, а як затанцює. Ой, забодає!».

Та щедрували.

На один вечір чернігівські бібліотекарі стали справжніми акторами та представили глядачам театралізоване дійство «Щедрий вечір, добрий вечір». Вони самі вивчали українські традиції й обряди, готували наїдки для святкового столу. Розробляли костюми та сценарій.

«Власне сценарій – це реконструкція обряду водіння кози, тобто оформлений у театральних декораціях. Щедрий вечір в українській хаті. Мати, дві доньки. До них приходять щедрувальники з козою і розгортається весь цей обряд. Ця сценка дає уявлення, як наші предки святкували Щедрий вечір»,- Олена Терещенко, бібліотекар сектору соціокультурної діяльності бібліотеки імені М.М.Коцюбинського, учасниця вистави.

«Скоро щедрий вечір настане. Діти, діти, де вас діти?»

Бібліотекарі показали містянам традиційний український обряд водіння кози, що мав особливе значення.

«На Різдво виконують колядки. Це насамперед прославляється Христос. А на щедрівочки прославляється наш господар. Бажають сім’ям і родинам щастя, добробуту, злагоди. Тобто щоб у нашій оселі все було добре і гаразд»,- Людмила Харитончик, заступник директора Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи.

Обрядові пісні містянам співали гості з Чернігівського району – літературно-мистецька вітальня «Краяни». Вже 10 років вони виступають у бібліотеках області.

«Сьогодні в нас щедрівки. Це звичайні щедрівки. Ми приходимо в гості, щедруємо, козу водимо, продаємо козу і так воно в дійстві все народне. З давніх давен. Це наше, це українське. Ти любиш свій народ і любиш щедрівку»,- Олександра Баран, учасниця літературно-мистецької вітальні «Краяни» при районній ЦБС.

Порадували і народними піснями.

Аби перенести гостей бібліотеки в минулі часи, дійство провели на тлі виставки старожитностей, де представлені українські народні вбрання та елементи побуту, якими користувалися сто років тому. Усе це подарували бібліотеці читачі та її працівники.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст  Ольга Лазун

Оператор  Роман Лазун

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register