Понад п’ять років в’язниці за підкуп виборців: в «Опорі» налякали недобросовісних кандидатів (Відео)

Реальний строк ув’язнення більше трьох і п’яти років отримали жителі Черкаської й Одеської областей. Про це повідомили представники громадської мережі «Опора» в Чернігівській області, застерігаючи від передвиборчих махінацій під час прес-брифінгу, на якому аналізували президентську кампанію. У нас наразі реальних фактів підкупу не фіксували.

«Фактами можуть бути або фото-, або відеофіксація. Або якісь конкретні особи, корі займалися підкупом виборців. На сьогодні ми можемо більше говорити, що це провокація, ніж факт, який ми зафіксували», – Наталія Висіканець, координатор спостереження за виборами громадської мережі «Опора» в Чернігівській області.

У поліції також зазначають, що більшість викликів щодо підкупу не мають підґрунтя.

«Людина, яка телефонувала до поліції, була анонімом, а поліція, коли виїжджала на місце виклику, в більшості випадків бачила або порожнє приміщення, або людей, які там працюють», – Юлія Ковтун, речниця поліції Чернігівської області.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Керівник поліції Чернігівщини зустрівся з представниками Всеукраїнської організації “Громадянська мережа “ОПОРА”

Зате кандидати активно практикують збір персональних даних, пошкодження білбордів і їх розміщення без вихідних даних. Традиційно вдаються до чорного піару.

«Матеріали з ознаками чорного піару. Їх розміщували як у ЗМІ, так і в місцях для агітації вже ближче до кінця січня», – Наталія Висіканець, координатор спостереження за виборами громадської мережі «Опора» в Чернігівській області.

Крім порушень, чернігівцям розповіли про необхідність перевірки себе в реєстрі виборців. Можна це зробити онлайн – через особистий кабінет на сайті Державного реєстру виборців.

«До особистого кабінету виборців звернулося 4436 людей. Серед них присутні 2559 осіб, відсутні в реєстрі 610 осіб», – Валерій Білоокий, начальник відділу адміністрування Державного реєстру виборців Чернігівської ОДА.

Загалом запрошення на вибори має обов’язково прийти до 25-го березня. Якщо його немає, ситуацію можна виправити лише через суд, тому експерти радять перевіряти наявність свого права голосу завчасно.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро ДригановНемає коментарів

Новий коментар

Увійти за допомогою: 

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password