«…Залишитесь без соціальних виплат…», — чернігівські чиновники лякають селян децентралізацією (Відео)
У Куликівському районі другий рік ніяк не можуть вирахувати успішної формули децентралізації. Починали розмову про 4 об’єднані громади. Потім до справи втрутилися обласні чиновники – і кількість зменшилася до двох. А цьогоріч і поготів заговорили про одну громаду. В облдержадміністрації нав’язують своє гасло: один район — одна громада. Проте в офіційних коментарях це заперечують.
— Позиции «1 район – одна громада» нет. Позиция администрации – управляемость територии , закрепленной за ОДА,- Арсен Дідур, заступник голови обласної ради.
Насправді слова і дії обласних чиновників розходяться. На зборах сільських голів у Куликівці владці лякали порожніми бюджетами та погіршенням ситуації в разі нестворення саме однієї об’єднаної територіальної громади. Навіть строки вказали – не пізніше липня. І це з огляду на те, що за законом це робиться на добровільних засадах. Та й живуть чернігівські високопосадовці досі радянськими стереотипами гальмуючи децентралізацію саме через те, що руйнуються старі схеми відкатів та дерибану бюджету.
— Тоді краще жилося. Були дороги, клуби, школи, лікарні. Хочу, щоб не розвалить те, що є. Я не говорю «1 район – одна громада,- Леонід Сахневич, перший заступник голови облдержадміністрації.
Сільські голови кажуть, що обговорення процесу децентралізації і створення об’єднаних територіальних громад має проходити не у кабінетах обласних чи районних чиновників, а у селах. Треба розмовляти з людьми. Села не проти об’єднання та владці всіляко їх відмовляють від цього. Мовляв, самостійно вони не виживуть.
— Цей процес невідворотній. Усі європейські держави пройшли це. Багато є питань щодо наслідків процесу,— Анатолій Ревко, голова села Виблі.
— Знайомимося самі і людей знайомимо. Люди відгукуються позитивно. Немає проти. Віримо, що буде краще жити,- Наталія Дурицька, голова села Жуківка.
Чиновники на місцях до кінця не розібралися з тим, які процеси зараз відбуваються в державі. Плутають адміністративно-територіальну реформу з реформою організації влади. Лякають людей великими проблемами. Голова постійної комісії облради з децентралізації Ірина Грозенко каже, щоб люди не вірили балачкам. Бо новостворені об’єднані громади демонструють активний розвиток.
— Людей залякують Хтось довідки не видасть, на пенсію не оформиться, бо документи не передадуть до об’єднаної громади. Це все дурниці. Все видається. Пенсії будуть оформляти. Затримок по соціальній допомозі немає,- Ірина Грозенко, голова постійної комісії облради з децентралізації та європейської інтеграції.
На зборах сільських голів Куликівського району не ухвалили жодного рішення. Адже так і не знайшлося лідера, який узяв би весь тягар відповідальності на свої плечі. Звісно, простіше тишком – нишком класти бюджетні гроші в свої кишені ніж вирішувати питання людей.
Зажрались наши чиновники в край! Когда они уже поймут, что Украине нужны нормальные управленцы, способные заботитсяо людях, а не о собственных интересах и банковских счетах?
Жители Чернигова не станут больше кормить чиновников-дармоедов! Если люди хотят децентрализации, чиновники не имеют права им запрещать, запугивать или угрожать — это низко.
Чиновнички давно уже все по карманам разобрали , можете успокойиться и грызть травку