Маунтінбайкінг у Ялівщині: перспективи та реалії кардіоспорту області (Відео)

У Ялівщині розпочався перший відкритий чемпіонат області з велоспорту-маунтінбайкінгу. Він триватиме до кінця липня. Кілька днів 60 спортсменів змагатимуться за звання кращих. За результатами відбору саме вони поїдуть представляти Чернігівщину на республіканських змаганнях у Чернівцях.

«Там, у зв’язку з коронавірусом, буде аж від 5 до 9 чемпіонатів проведено. Ми повинні будемо там залишитися на 18-20 днів, саме збірна, яка поїде звідси у чотирьох вікових категоріях: юнаки старші, дівчата старші, молодші юнаки і молодші дівчата. Аби впевнитись у тому, що ми правильно підійшли до відбору спортсменів, щоб усі мали рівні шанси потрапити у збірну, і проводяться ці змагання»,- Олександр Орлов, голова тренерської ради з велоспорту Чернігівської області, головний суддя змагань.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зірок велоспорту готують під Черніговом (Фото)

За словами тренерів, чернігівські спортсмени мають усі шанси на перемогу в республіканських змаганнях. Адже минулого року вони показали гарний результат. Юні спортсмени розповіли про свій шлях до перемог. Наприклад, 15-річна Ольга Світюха займається маунтінбайкінгом 2,5 роки.

«У 7-8 класі я спершу займалася лижами, а потім мій учитель фізкультури сказав, що є такий велоспорт. Я прийшла туди. Нелегко було перейти з лиж на велосипед, але якось привчилася. Я аж рвалася займати перші місця. А потім якось усе пішло і я почала займати перші місця. Я тренувалася, були дуже важкі тренування і завдяки тренерам я стала така прямо аж, аж. На перші перегони я поїхала до Рівного, перший рік я не вигравала, займала біля 10 місця. А потом я приїхала туди і виграла перегони»,- Ольга Світюха, спортсменка.

Досвідчені спортсмени кажуть, що велоспорт на Чернігівщині переживав і важкі часи. Але зараз спостерігається підйом. Його популярність серед молоді зростає.

«Уже років 8, як тренери згуртувалися і почали працювати на подальшу перспективу. Тому в нас гарні перспективи розвитку. Один наш чемпіон зараз в Італії перебуває, він уже виграв двоє перегонів. Зокрема, чемпіонат Італії і чемпіонат провінції Тосканія. Також перегони догори»,- Олександр Орлов, голова тренерської ради з велоспорту Чернігівської області, головний суддя змагань.

«Кращі учні нашої школи – Пономар Андрій, Хотульов Денис – неодноразово ставали чемпіонами України і вже виступають не лише на всеукраїнських змаганнях, але й на міжнародних. Пономар Андрій – переможець чемпіонату Європи серед юніорів. Є хороший тренерсько-викладацький колектив, тому є й результат»,- Ігор Григор’єв, директор ДЮСШ «Україна».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Денис Хотульов – переможець командного чемпіонату України з велоспорту

Цей спорт корисний тим, що тренує серце та легені людини. Також спортсмен має розробити тактику їзди, тому велоспорт позитивно впливає на розвиток мислення. Дає й технічні навички.

«Мені подобається ним займатися, бо я отримую екстрим, багато емоцій. Мені подобається цей спорт. Тренування 5 разів на тиждень. До змагань, до шосе, буває, місяць готуємося. А з байку тільки почали»,- Діана Лутченко, спортсменка.

«Плюси – ти їздиш на змагання, ти вивчаєш якісь нові траси, заробляєш медалі, очки»,- Анастасія Рубаненко, спортсменка.

Також тренери розповіли, що велоспорт досить вартісний. Один двоколісний може коштувати від 50 до 200 тисяч гривень, додаються й інші витрати. Держава ж покриває лише половину. Решта фінансового навантаження лягає на плечі батьків, спортсменів, тренерів і місцевих рад.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register