Бандит чи правдоруб: документальний фільм про Тереховича (Відео)

Прем’єру документального фільму презентували в Кучинівці. В будинку культури зібралися селяни та школярі. Тут вони дізнались про життя свого сусіда, про якого раніше не й не чули.

– У селі Кучинівка колишнього Щорського, а нині Сновського народився хлопчина Леонід.

Леонід Терехович, ув’язнений за критику влади, онук розстріляного ворога народу, мав дуже складну долю. Його вірші підпільно цитували й за радянщини. І лише сьогодні ними почали захоплюватися публічно.

– Я теж, як усі мої колеги, переконана, що буде. Пишатися ним, – Ірина Воробей, режисер документального фільму.

Ірина Воробей разом із колегами створила фільм про правдоборця. Головну роль зіграв відомий чернігівський актор Олексій Биш. Він зізнається, що грати Тереховича йому було нескладно.

– Мені односельчани говорили. Я робив так, як вони хотіли, – Олексій Биш, актор.

Поета-правдоруба Леоніда Тереховича до сьогодні в селі характеризують по-різному. Тамара Кисла пам’ятає, як він свого часу працював кіномеханіком у сільському клубі.

– Боже, як він танцював вальс… але в клубі був порядок, – Тамара Кисла, місцева жителька.

Дітей у селі лякали Тереховичем і називали його бандитом. Однак фільм розвіює давній міф.

– Мої батьки мені розказували, що він постійно з ножем ходив, але писав гарні вірші і що живе біля нашої школи, – Роман Клименко, школяр.

Нині стара будівля біля Кучинівської школи може стати музеєм. Принаймні місцеві просять, аби в Кучинівці таки створили історичну кімнату земляка.

– Ми намагаємося і плануємо, щоб і музей був, багато візьмемо із цієї зустрічі, – Олена Недвига, в.о. старости Кучинівки.

Поки що про Кучинівського поета в селі нагадує пам’ятна дошка. Її встановили на хаті Леоніда Тереховича. Та нині селяни збирають рукописи земляка, щоби віддати їх до шкільної бібліотеки

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register