Чернігів на порозі соціального бунту: обіцяють вигнати «упирів» із влади (Відео)

У Чернігові назріває тарифний майдан. Суми в платіжках та несправедливість в розрахунках вивели в сквер перед міською радою більше двох сотень людей. Організатори заявляють, що народ і є влада.

“Народ – основне джерело влади. І жінка, яка була на сесії міськ ради, коли їй почали закривати рота. – Ви для мене слуги, а не ви будете мені розповідати говорити мені чи не говорити”,Віталій Яхно, співорганізатор заходу.

Людей вивели на вулицю реальні проблеми. Кожен називав свої приклади несправедливості та незгоди з існуючою тарифною політикою.

-У мене опалення квартири до 1000 гривень, а за під’їзд приходить в два рази більше.

– Люди не знають, за що вони платять.

– На газ підняли, на все підняли і я не задоволений.

-У наступну суботу будуть ще збори і я проінформую всіх своїх жителів. І я думаю, що це актуально, тому що це хвилює всіх.

-Я отримала 400 гривень субсидії, а мені прислали 1500 за одне тепло.

-Не зможуть всіх змусити через суд платити, якщо це буде весь народ.

-Пенсія мала, а платити не в змозі за все.

Офіційно захід називали “Збори людей”. І після виступу організаторів була можливість так званого «вільного» мікрофону, коли кожен із бажаючих доносив свою точку зору. У тарифній політиці звинувачують не тільки центральну владу, а й місцеву, яка на їх думку не може ефективно управляти комунальним майном і захищати своїх мешканців.

Якщо ми вирішимо піти і вигнати із міста “упирів”, які насилують народ, відбирають останнє, значить і ми підемо разом і виженемо їх з міста”,Віталій Яхно, співорганізатор заходу.

Цей захід називають тільки першим. І вже в наступну суботу, у той же час, і в тому ж місці планують організувати чергові, але не останні збори людей.

“І це лише маленька частка людей, яка прийшла. Коли люди побачать, що питання вирішується, їх буде набагато більше”, – Сергій Ткаченко, співорганізатор заходу.

Щоб у наступну суботу ми змогли зібрати тут цілу площу”, – Віталій Яхно, співорганізатор заходу.

Обурення людей великими сумами в платіжках – тема для чернігівців справді актуальна. І якщо влада не включиться до діалогу з громадою, такі збори можуть перерости в більш масові сплески соціального обурення.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Михайло Пронін

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password