У пошуках «скарбів»: у Чернігові металошукачем знайшли замуровані зливнівки (Відео)

Від потужних тривалих злив чимало чернігівців досі не оговталися і продовжують відновлювати пошкоджені негодою будинки. Основна причина підтоплень – забиті сміттям і вбиті асфальтом зливнівки. Але гріхи дорожників можна виправити. Активіст Вадим Антошин вигадав доволі оригінальний метод реанімації зливоприймачів. А за помічника взяв металошукач.

«Ми запропонували владі допомогти в пошуках зливоприймачів, які заасфальтовані. Якщо не відкрити зливнівки під новим асфальтом, то людей і надалі підтоплюватиме», – відзначає Вадим Антошин, активіст.

Активіст запевняє – якби служби контролю більш серйозно ставилися до своєї роботи, то й зливнівки шукати в асфальті не довелося б.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Чому місто затоплює – думки чернігівців

«Річ у тім, що під час виконання бюджетних робіт працює служба технічного нагляду, яка від вартості робіт має 2,5%. Обов’язок замовника і УЖКГ – щоб таких питань не було. Вони повинні дбати», – зауважує Вадим Антошин, активіст.

За десять хвилин пошуків на заасфальтованому відрізку в кількасот метрів знайшли аж сім зливоприймачів і п’ять оглядових колодязів.

«Повинні представники АТП відкрити, подивитися та відновити зливову каналізацію, яка тут є. На жаль, вона заасфальтована і не може впоратися з тими викликами, які природа нам ставить», – продовжує Вадим Антошин, активіст.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «50 років тут живу – такого ще не було», – комунальний колапс у Чернігові тільки починається

Представник комунального підприємства «АТП-2528» Чернігівської міської ради погоджується з тим, що зливнівки треба звільняти, й обіцяє виконати ці роботи.

«Щодо цього місця, то, скільки я працював, тут нахил є, вода ніколи не затримувалася. Зливова каналізація тут є. А колодязі тут заасфальтували. Дякую, що виявили. Будемо відкривати. Тут ніколи проблем не було. Ми візьмемо схеми архітектури. Ми їхали сюди і схеми шукали. Немає в нас таких схем. А в архітектурі є, тому візьмемо і подивимося», – говорить Микола Стадник, представник «АТП-2528».

Будемо сподіватися, що проблему комунальники вирішать. А дорожникам і міській владі варто також зробити висновки, адже природа помилок не пробачає.

Журналіст: Павло Солодовник

Оператор: Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register