Чернігівський центр безкоштовного харчування відчинив свої двері (Відео)

Із гарним апетитом Настя, Вова та їхня маленька сестричка наминають смачний обід.

«Мені подобається. Тут смачна гречка, котлети, булка дуже смачна», – розповідає дівчинка Настя.

«Гречку, котлету, булочку і компот», – додає хлопчик Вова.

До речі, цей обід ще й безкоштовний, адже для малозабезпечених родин у Чернігові нещодавно відкрили Центр безкоштовного харчування. Він розташований по вулиці Бєлова, 11.

«Я в декреті, отримую 800 гривень на дитину. І як можна прожити місяць на ці гроші? То ці обіди мене, якщо чесно, виручили», – відмічає багатодітна мати Лілія Очеред.

Окрім малозабезпечених сімей, пообідати також можуть і пенсіонери, адже пенсії зовсім не вистачає на життя.

«Їсти нічого, ми явно не голодуємо, але смаколиків не купуємо. І на таблетки треба, і за квартиру заплатити, а такі обіди треба постійно давати людям. Дуже добре, смачно готують», – ділиться враженнями пенсіонерка Галина Петрівна.

Ідея створення першого такого центру в Чернігові належить громадським організаціям «Об’єднання інвалідів «Першоцвіт» та «Інвалідів праці, потерпілих на виробництві, та козацтва».

«У нашій країні на даний час, можна сказати, і безлад, і багатьом людям не вистачає на прожиття, тому ми створили такий центр, щоб допомогти нашим громадянам», – розповідає голова ГО «Інвалідів праці, потерпілих на виробництві, та козацтва» Роман Дрозд.

«Організували такий центр, бо він потрібен, і будемо розвивати його для тих, хто цього потребує», – зауважує керівник ГО «Об’єднання інвалiдiв «Першоцвiт» Олександр Шевель.

Відвідують центр допомоги вже близько 20 осіб. Обіди готують дружини волонтерів у домашніх умовах. Поки що власної кухні в центру нема, щодня страви готують різні. Пшоняна каша, телятина, курячі котлети. У вересні планують відкрити вже власну кухню.

«Кухарі, певна річ, будуть наймані працівники або члени громадської організації», – розповідає голова ГО «Інвалідів праці, потерпілих на виробництві, та козацтва» Роман Дрозд.

Найближчим часом громадські організації планують відкрити ще й пункт обігріву, щоб узимку можна було зігрітися теплим чаєм.

Журналіст: Олександра Жеглова

Оператор: Михайло Пронін

Читайте новини ЧЕline у соціальних мережах Instagram та Facebook.

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Lost Password