Чернігівський ветеран видав книжку та планує створити в місті Театр Ветеранів (Відео)
«Я люблю це місто. Зараз я дуже пишаюся, що я хоч щось зробив для цього міста»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
Юрій Вєткін – ветеран російсько-української війни, він став на захист України з перших днів повномасштабного вторгнення. До 2015 року служив в АТО, тому, каже, навіть не роздумував над рішенням стати на захист України і в 2022 році.
«Я повинен був їхати в 95-ту бригаду, коли почалося вторгнення, але дорога вже була перекрита, оскільки я опинився поруч із хлопцями з 1-ї танкової, ми просто стали та допомогли. Нас озброїли і ми допомагали цим хлопцям»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
У березні 2022 року Юрій Вєткін під час захисту Чернігова втратив ногу. Далі була реабілітація. Найбільшою тоді його підтримкою стала дружина.
«Вона мужня жінка, вона моя підтримка. Коли ми евакуювалися на протезування до Мюнхена, вона майже рік возила мене на кріслі колісному по цій Європі.
Було дуже багато труднощів, але ми їх подолали»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
За цей час Юрій Вєткін почав писати п’єси, був актором, а нещодавно світ побачила його перша книжка – «Час Че». Це автобіографічна повість, в якій автор розповідає про події лютого–березня 2022 року в Чернігові.
«Мета цієї книги – подякувати людям, які зі мною були та захищали місто Чернігів на Бобровиці. Ми там створили такий підрозділ під назвою «БУР» – «Бобровицький укріпрайон».
Щоб якось віддячити хлопцям, навіть тим, хто загинув, – пам’яттю, я написав для них книжку. Це мій подарунок їм і їхнім нащадкам, що їхні батьки або діди захищали наше рідне місто»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
Ця книжка, розповідає автор, складається з двох частин: одна з них – про оборону Чернігова, інша – про події після поранення.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Батьки вимагають у керівництва Чернігівської міськради вирішити питання 19-ї школи (Відео)
«Перша частина – це те, як саме ми захищали, допомагали нашим хлопцям з 1-ї танкової бригади. А друга частина – це вже після 5 березня. 5 березня мене там було поранено. Мені відірвало ногу. І я опинився в чернігівському госпіталі. І друга частина описує саме перебування в чернігівському госпіталі»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
Цікавим є те, що на основі книжки Юрій Вєткін створив дві п’єси, прем’єра яких уже відбулася в Києві в межах проєкту «Театр Ветеранів».
«Одна називається «Вибух» – це моноп’єса. Там розповідається про те, як мене було поранено і що я відчував після цього поранення.
Коли я перебував у госпіталі, то на основі книжки я створив ще одну п’єсу – «Госпітальна історія». Її теж було поставлено в Києві. І зараз вона увійшла до шорт-лист міжнародного фестивалю»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
Тепер Юрій Вєткін працює над тим, аби і в Чернігові з’явився власний Театр Ветеранів – як своєрідна психологічна реабілітація для захисників. А також зараз активно відбувається підготовка прем’єри п’єси «Госпітальна історія» саме в Чернігові, де всі ролі гратимуть ветерани Чернігівщини та члени їхніх родин. Режисеркою п’єси також є дружина одного з ветеранів.
«Я хочу запровадити в Чернігові теж Театр Ветеранів, щоб вони брали участь у виставах і писали самі вистави. Саме цю «Госпітальну історію» показати чернігівському глядачу.
Це, по-перше, і психотерапевтичний ефект для них, і, по-друге, допоможе адаптуватися через театр. Тому що я сам пройшов цей шлях»,- Юрій Вєткін, ветеран, драматург, письменник.
Чернігівці зможуть побачити прем’єру п’єси «Госпітальна історія» вже в січні 2025 року.
Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv
Журналіст Оксана Замятіна
Оператор Сергій Бутько