«Гаряча» сесія міськради: «термінальна» зрада і врятовані тарифи (Відео) ЧL
Дозвіл на будівництво багатоквартирного житлового масиву у Чернігові, продовження оренди для скандального митного «Термінал-Центру» і, звичайно ж, кадрові призначення.
Одразу кілька резонансних питань розглянули депутати Чернігівської міської ради на 6-му пленарному засіданні сесії. Всього ж їх у порядку денному було понад три десятки. Хоча деякі питання міська влада чомусь вирішила прибрати.
(чернігівський громадський активіст Павло Пущенко)
«Аргументували тим, що це ускладнить роботу органу владу. Пропонувалося надання можливості громадським організаціям проводити громадську експертизу проектів рішень та рішень, які приймає міська рада. (01-46) Можна це розцінювати як небажання депутатів впроваджувати гарні практики місцевої демократії».
Громадськість звинувачує владу у небажанні працювати прозоро і розцінює таке рішення як плювок у бік демократії. Але представники влади вважають, що насправді дана ініціатива має мало спільного з принципами демократії.
(секретар Чернігівської міської ради Віктор Бистров)
«Отримання якихось незрозумілих грантів. Пишуть незрозумілі проекти, хтось їх лобіює. Навіщо громадська експертиза невідомо яких громадян? Хтось хоче грант отримати? Хай відпрацьовує. Ми в цьому участі брати не будемо».
«Каменем спотикання» для депутатів стало також питання, пов’язане із змінами методики розрахунку та порядку використання плати за оренду майна комунальної власності.
(секретар Чернігівської міської ради Віктор Бистров)
«розповідає про суть проблеми і як депутати «Нашого краю» добилися, щоб тарифи не підняли»
«Відбувається те, про що ми попереджали своїх виборців – спроба підвищити тарифи на тепло і гарячу воду. Проектом рішенням пропонувалося збільшити орендну плату для «Тех-Нова» і «Облтеплокомуненерго». Це автоматично призвело б до підвищення тарифів. Фракція «Нашого краю» була проти цього рішення і ми домоглися, щоб питання ставок було зняте».
Питання затвердження нових членів виконкому Владислав Атрошенко ретельно «відшліфовував» уже кілька місяців. Спочатку мер до складу виконавчого комітету хотів завести людину із своєї команди – Сергія Масленнікова – екс-депутата міськради, члена партії «Блок Петра Порошенка «Солідарність», координатора благодійного фонду «Поліський Оберіг».
Але депутатський корпус був проти такого призначення, тому Владислав Атрошенко планував делегувати у виконком директора товариства з обмеженою відповідальністю «Сівертекс» Дмитра Лавренюка.
Але і ця кандидатура не пройшла «депутатський кастинг».
Тому зупинилися, очевидно, на компромісному варіанті.
І разом із заступниками міського голови Михайлом Шостаком, Валерієм Бондарчуком, Олександром Кириченком та Тетяною Бойко (яку, очевидно, призначили по квоті від «Самопомочі») до складу виконкому затвердили також фахівця з архітектурної справи Олександра Козира.
Олександр Козир
«новообраний член виконкому Чернігівської міської ради»
«Я архитектор – у меня своя фирма. Работаю давно».
Щодо митного терміналу, то не допомогли мітинги обурених чернігівців – влада не захотіла чути думку жителів вулиці Жабинського.
«Щоб фури не їздили і не знищували. Гази оті. Діткам спати не можна. Чернігів должен бути чистим. А дорога яка там на Жабинського»
Депутати продовжили термін оренди «Термінал-Центру» на 4 місяці.
Отже, жителям проблемного мікрорайону ще як мінімум 4 місяці жити під цілодобовий гуркіт вантажівок і терпіти міні-землетруси у власних квартирах.
А от з Ялівщиною вирішили не гратися – питання зміни цільового призначення для двох ділянок на території лісопарку зняли з порядку денного. З побудовою нового «Царського села» забудовникам все ж доведеться почекати.