Суспільство (відео)

Влада починає забувати чернігівських воїнів АТО, не вирішуючи їхніх проблем (Відео) ЧL

Війна на Донбасі назавжди змінює українських воїнів. Додому вони повертаються зовсім іншими. Часто розпадаються родини. За статистикою – кожна друга.

Американець Роберт Френк Пьюселік – колишній солдат американської армії. Сам пройшов в’єтнамську війну. Після неї зайнявся вивченням посттравматичних стресових розладів, науковою роботою, і от уже 40 років допомагає військовим і їхнім родинам долати психологічні проблеми. Робота в нашій країні для нього надважлива, адже дає можливість зрозуміти війну в Україні, що так не схожа на інші.

-ми нібито з ворогом з іншої країни боремося, але в той же час боремося і зі своїми людьми. + 4.20-4.30  тому у психологічному плані війна в Україні набагато важча, ніж ті війни, які я бачив до цього,- Френк Пьюселік.

Учений тривалий час перебуває в Україні. Каже, якщо ми не навчимося лікувати душі солдатів, то можемо їх втратити, як і країну загалом.

-я и вы должны выполнить часть договора перед солдатами. Если мы этого не сделаем, велика вероятность потерять больше солдат, нежели на войне. И эта страна может не пережить этот процесс,- Френк Пьюселік.  

Автор розробок у галузі психіатрії навчав чернігівських психологів, соцпрацівників і волонтерів азів реабілітації воїнів АТО та їхніх сімей. Цю проблему ще не всі до кінця розуміють. Однак психологи готові прийняти виклик часу. Люб’язно діляться набутими навичками.

 

Самі воїни АТО вітають кожен крок їм назустріч. Справді, чимало бійців після війни мають психологічні розлади. Деякі заглядають у пляшку. Недопрацьовують і чиновники у районах. Там хлопці кинуті напризволяще. З ними ніхто не працює.

-хлопців багато із сіл. До них треба знаходити шлях, виїжджати. Деяких треба навчити, щоб на місці міг побратимів підтримати у важку хвилину,- Альберт Черешко ветеран АТО.

Кількість бійців, які потребують психологічної підтримки, постійно зростає. Вже розпочалася нова хвиля демобілізації. І ті, хто повернеться додому, постануть перед проблемою адаптації до мирного життя. А завдання і влади, і громади – допомогти їм якомога безболісніше пройти цей етап.

Ще статті по темі

Один коментар

  1. Это ужасно что месные власти не смотрят в сторону АТО , в сторону героев которым просто нужна психологическая помощь , чиновники ещещ раз подтверждают что думают лишь о своих карманах

Back to top button