Хвороба XXI століття: психіатри б’ють на сполох (Відео)

Глобалізація суспільства та спрощений доступ до великих обсягів інформації становлять неабияку загрозу для людства. Постійний потік інформації, більшість якої є негативною, виводить психологічні проблеми на перші рубежі із захворюваності.

«Це нервозоподібні стани. Коли людина не витримує, вона зривається», – Володимир Ященко, головний лікар Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ефект «Дежавю»: чернігівські психіатри сказали, коли варто звертатись по допомогу

«За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, психічно-неврологічні захворювання до 2025 року вийдуть на перше місце та обійдуть нинішніх лідерів – серцево-судинні хвороби, травми», – Володимир Ященко, головний лікар Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

За словами Володимира Ященка, така ж тенденція спостерігається і на Чернігівщині. Як кажуть, проблем «із нервами» побільшало в рази. Чернігівці також одностайні – постійні стреси стали частиною нашого життя.

«Багато інформації. Багато треба вирішувати самому».

«Інформація. У смартфонах своїх вони навіть не дивляться навколо, не побачать, що там яма».

«Я вважаю, так. Це стрес».

«Особливо на дитячий стан. Дуже впливає».

Особливу увагу психіатри приділяють інтернет-залежності, комп’ютерній. Цей стан уже виділять в окрему хворобу. За словами лікарів, у Чернігові кількість хворих уже обчислюється сотнями, багато з них лікуються стаціонарно.

«Цей стан буде йти як окрема нозологічна одиниця. Комп’ютерна залежність. Постійно потребує дедалі більше. В більших обсягах перебування за тим самим комп’ютером, отримання інформації та все таке інше», – Богдана Шуба, медичний директор із амбулаторно-поліклінічної роботи Чернігівської обласної психоневрологічної лікарні.

За словами психіатрів, антидоти на агресію навколишнього світу до особистості досить прості та банальні. Режим дня, здорове харчування і сон, відпочинок на природі, менше телебачення і гаджетів, активний спосіб життя тощо. Психологічний стан – це не питання чарівної пігулки, це питання того, яке життя для себе ми хочемо збудувати.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Роман Лазун

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register