Карантин у ресторанах: у Чернігові перевірили заклади громадського харчування (Відео)

Чернігівські заклади громадського харчування перевірили на дотримання протиепідемічних вимог. Представники Держпродспоживслужби та поліція промоніторили їхню безпечність. Насамперед учасники рейду звертали увагу на дезінфекцію приміщень, дотримання маскового режиму та дистанції.

«У вас є барна стійка. Тут ви повинні маркування зробити, щоб люди дотримувалися дистанції. Також місце можливого скупчення на сходах. Також треба це зробити»,- Павло Моргацький, заступник начальника Чернігівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівської області.

Окрему увагу приділяли меню. Деякі заклади його дезінфікують, інші взагалі зробили вибір страв безконтактним.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 11 нових випадків коронавірусу зафіксували на Чернігівщині за добу

«Меню в нас – це монітор. Люди у жодному разі не торкаються. А на літньому майданчику є QR-коди за столиком. І клієнт може, не заходячи, подивитися»,- Оксана Томкова, менеджер ресторану швидкого харчування.

Окрім цього, ресторанам радили встановлювати безпечні урни для використаних масок.

«Я як відвідувач… у мене закінчився термін носіння. Я маю її зняти і викинути. Тільки відро має бути з педаллю, щоб не торкатися руками кришки»,- Павло Моргацький, заступник начальника Чернігівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівської області.

Оглядали і посуд, у якому подають замовлення клієнтам. Згідно з офіційними вимогами, він має бути одноразовим або митися на високій температурі в посудомийній машині. В одній із кав’ярень на період карантину взагалі заховали багаторазові чашки, тарілки та інше столове приладдя.

«Ви видаєте все в одноразовий посуд? Багаторазовий видаєте? – Ні, ми заховали все. Все тільки одноразове. Прибори і кондименти повинні бути в індивідуальній упаковці. – У вас оці трубочки були незапаковані. – Так, я зрозуміла, добре».

Окрім цього, працівники всіх закладів громадського харчування мають пройти інструктаж щодо правил роботи в умовах коронавірусу.

«У вас адміністрація мала провести навчання серед працівників на виконання вимог 32 постанови й оформити відповідний протокол. Є у вас такий документ? – Нам усе розповідали, але ми нічого не підписували».

Працівникам і власникам ресторанів розповідали й про те, як треба проводити температурний скринінг. Усі дані мають бути зафіксовані у журналі здоров’я.

«От як ви можете показати, що нема 37.2 у людини? От сьогодні прийшли на зміну 10 людей, треба поставити, яка в кого температура. – У нас термометр є, безконтактний»,- Ірина Самойленко, головний спеціаліст держнагляду за дотриманням санітарного законодавства Чернігівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівської області.

Окрім цього, Держпродспоживслужба перевірила й низку інших показників.   Подібні моніторинги вже провели в більш ніж двох десятках закладів Чернігова.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В Україні зафіксовано 833 випадки коронавірусної хвороби COVID-19

«Є недоліки щодо проведення дезінфекції. Є недоліки щодо дистанціювання. Переважно суб’єкти господарювання позитивно реагують і на наше відвідування, і на наші пропозиції. Вже 4 дні ми займаємося перевіркою, але це перші моніторингові заходи. Далі ми вже перевірятимемо ці заклади повторно, щоб переконатися, чи дотримуються наших пропозицій»,- Павло Моргацький, заступник начальника Чернігівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівської області.

У Держпродспоживслужбі зазначили, що моніторинг закладів громадського харчування триватиме близько тижня. Якщо ж вони не виправлятимуть виявлених недоліків, то до них будуть застосовані певні санкції.

«Якщо ми прийдемо повторно і вони не дотрималися наших рекомендацій, то ми готуємо наказ-направлення на позапланову перевірку. Це передбачає санкції, що можуть суттєво вплинути на суб’єкт господарювання»,- Павло Моргацький, заступник начальника Чернігівського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби Чернігівської області.

Насамперед це припис. Якщо суб’єкт господарювання його не виконає, то заклад можуть оштрафувати за порушення карантину. Сума такого покарання становитиме від 17 до 34 тисяч гривень.

Отримуйте оперативні новини Чернігівщини – підписуйтеся на наш Telegram-канал – https://t.me/CheLineTv

Журналіст Ольга Лазун

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register