Колапс на Пухова і відмова від гарячої води: перспективи опалювального сезону (Відео)

У Чернігівській обласній адміністрації обговорили готовність до нового опалювального сезону. Всі структури, що беруть участь у теплогенерації, відзвітували про готовність до сезону, але водночас нарікали на безліч проблем.

«Фінансова ситуація у нас дуже складна. Із залишків заробітної плати ми намагаємось здійснювати капітальні ремонти», – Алла Ярова, голова правління «Чернігівгаз».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Зима не за горами: дороги замість солі можуть посипати бішофітом

Шалені заборгованості, кадрова криза, застарілі мережі та незатверджені програми.  Це не повний перелік складнощів, тому сьогодні газівники і тепловики в очікуванні значного зростання вартості енергоносіїв, що може відбутися з 1 жовтня.

«Ніхто не знає, яка буде ціна. 8.5 чи 12. Це дуже буде суттєве підвищення. І зважаючи на ситуацію, коли одне підвищують, а інше не підвищують», – Віктор Геращенко, голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго».

Зважаючи на те, що синоптики обіцяють одну з найлютіших зим за останнє століття, та на тлі скасування субсидій – українців чекає один із найскладніших опалювальних сезонів. Деякі райони Чернігова вже мають проблеми – ще до його початку.

«Район Пухова. 27 будинків – крадіжки внутрішньобудинкових систем. Повикручували вентилі – і будинки не готові до опалювального сезону», – Віктор Геращенко, голова правління ПАТ «Облтеплокомуненерго»

Ще одне покращення зі знаком «мінус», яке невдовзі може очікувати Чернігівщину, але наразі тільки в літній період – це повна відмова від гарячої води, що є збитковою для тепловиків.

«Гаряче водопостачання – питання непросте на сьогодні. Ми не обслуговуємо мережу сьогодні, а на завтра ми її втратимо. Завтра ми її втратимо», – Сергій Сергієнко, заступник голови Чернігівської ОДА.

Загалом нарада показала, що, попри лозунги в дусі комунізму – «до опалювального сезону готовий», – теплову сферу області чекають серйозні пертурбації, що в будь-якому разі ляжуть на плечі, точніше залізуть у кишені пересічних обивателів.

Журналіст Олег Дешура

Оператор Дмитро Дриганов

загрузка...

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register