На Чернігівщині штучно роздувають паніку на релігійному підґрунті (Відео)

Шлях до отримання Україною Томосу та наслідки цього явища для держави обговорили 10 січня в облдержадміністрації, зібравши під одним дахом представників усіх єпархій, представлених на Чернігіщині. Заступник губернатора Наталія Романова розповіла також і про те, що наразі в області штучно поширюються панічні настрої, а церковники бояться, що в них відберуть храми.

«І це підігрівається, повірте. Ще підігрівається під час президентської кампанії. Іноді підігрівається не тому, що люди настільки духовні, а тому, що комусь вигідно це підігрівати. Тим більше, в ті часи, коли нам насамперед треба об’єднуватися. Об’єднання – це головне, що дає нам змогу йти мирно, з любов’ю», – говорить Наталія Романова, заступник голови Чернігівської ОДА.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Баталії довкола Молодіжного театру: про синагогу вже говорять відкрито

Вона наголосила також і на тому, що зараз представники всіх релігій мають проповідувати своїм прихожанам толерантне ставлення до усіх конфесій. А більшість священиків висловила думку, що держава повинна мати міцну духовну основу.

«Навіть говорили сьогодні за 15 грудня… знаю багато людей, які цього дня, навіть ті, хто не сповідує християнство, говорили, що ми на один день стали всі православними і переживали за те, що відбудеться. Якщо не Господь будує дім, то даремно трудяться будівничі, тому ми разом зможемо будувати цей дім, який називається Україна», – вважає Отець Роман (Кіник), секретар Чернігівської єпархії Православної церкви України.

«Богові – Боже, а кесарю – кесареве. І, згідно зі словами апостола, кожен християнин, побувавши в церкві та щиро помолившись, відчувши Божу присутність у душі, буде найбільш благонадійним громадянином для будь-якої держави. І я щиро вірю: якщо в храмах буде лунати щира молитва… і кожен зі священнослужителів, пасторів, то, певна річ, то такі парафіяни будуть виходити із храму істинними громадянами нашої України», – говорить Отець Іоанн (Ярема), настоятель Михайлівського храму м. Чернігова Чернігівської єпархії УПЦ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Ніжинська Покровська церква отримала унікальний подарунок

Представники римо-католицької церкви привітали українців з отриманням Томосу, проте висловили свої побоювання з приводу того, що це може становити певну небезпеку. Тому вони закликали всі католицькі парафії Чернігова приєднатися до інтенції миру в Україні.

«Будемо молитись, щоб Бог допоміг вирішити складні питання, які ще постануть перед православною церквою. І я радію, що це була ініціатива не моя, ця інтенція, а людей, які підходили і казали, що от треба було б молитись ще й за православну церкву», – відзначає Отець Петро (Врублевський), настоятель парафії Римо-католицької церкви в м. Чернігові.

Окрім цього, обговорили чимало поточних питань діяльності конфесій, ділилися між собою досвідом допомоги нужденним, зокрема постраждалим від вибухів на Ічнянщині та воїнам АТО.

Журналіст: Ольга Лазун

Оператор: Дмитро Дриганов

Login

Welcome! Login in to your account

Remember me Lost your password?

Don't have account. Register

Lost Password

Register